Informácie o bonusoch v stávkových kanceláriách a porovnanie

Každá spoločnosť zaoberajúca sa stávkovaním na Slovensku ponúka okrem možnosti stávkovania aj rôzne ďalšie výhody pre svojich zákazníkov, najmä v oblasti online stávkovania. Hráči dostávajú bonusy po registrácii, prihlásení do svojich účtov alebo pri opätovnom využívaní služieb. Medzi týmito bonusmi sa nachádzajú bežné pojmy ako napríklad bezplatná stávka, peniaze navyše alebo cashback. V tomto texte sa podrobne pozrieme na rozdiely medzi jednotlivými bonusmi a stávkovými kanceláriami a preskúmame rôzne typy dostupných bonusov.

Pozri sa sem:

Bonus
50 EUR úplne bez rizika + vstupný bonus 5 000 EUR
100 % vstupný bonus až 1 500 € + 640 FREE spinov a 50 pretočení bez rizika
Získajte bonus
Športový vstupný bonus 4 000 EUR + 20 EUR
zadarmo na prvé stávky

Vstupný kasíno bonus az 1 000 EUR
Získajte bonus
Vstupný bonus 1 000 EUR + 30 EUR stávka bez rizika
Vstúp do kasína s bonusom až 5 000 EUR, 150 SPINOV
Získajte bonus
Vstupný bonus 2 000 EUR + 20 EUR bez rizika
Kasíno bonus až do výšky 5 000 EUR
Získajte bonus

Porovnanie bonusov v stávkových kanceláriách

Takmer každá stávková spoločnosť sa snaží prilákať nových zákazníkov prostredníctvom rôznorodých bonusov, ktoré ich podnecujú k tipovaniu. Stávkové spoločnosti a herné sály majú rozdielne prístupy k bonusom pre športové udalosti. Stávkové spoločnosti ponúkajú bonusy za splnenie špecifických podmienok, na základe ktorých hráč získa bonus.

Účel bonusov je nie len obohatiť hráča určitou sumou peňazí zadarmo ale predovšetkým prilákanie a udržanie si svojich hráčov. Sú to teda akési motivačné odmeny za to, že využívate služby danej spoločnosti. Stávkové spoločnosti majú odlišné bonusy ako online kasína. Spoločným prvkom s online kasínami však je, že je ich možné rozdeliť na viaceré kategórie.

Stávkové kancelárie majú k dispozícii svoje bonusy, ale musíte vždy počítať aj s určitými požiadavkami.

Aké typy bonusov poznáme:

Uvítací bonus

Vaša stávková kancelária poskytuje vstupný uvítací bonus, nazývaný aj registračný bonus pripíše okamžite po prvom vklade na herný účet alebo až po požadovanom pretočení istej sumy. Vstupný bonus je pre viacerých hráčov tou najpodstatnejšou podmienkou pre tipovanie v online stávkovej kancelárii. Uvítacie bonusy dnes ponúka väčšina spoločností, pretože tak vedia prilákať nových klientov. Nový zákazník si už len musí dať pozor, či je pre neho tento bonus výhodný.

Bonus bez vkladu

Veľmi populárny bonus, ktorý vám stávková kancelária ponúka v podstate „iba“ za kompletnú registráciu (teda založenie hráčskeho účtu a schválené overenie identity) – bonusové peniaze vám budú privlastnené na vaše konto bez toho, aby ste svoje vlastné prostriedky museli vkladať na herný účet. Na Slovensku najčastejšie využíva daný bonus stávková kancelária Tipsport, ktorá okrem toho propaguje behom roka viacero tipovacích súťaží zadarmo, kde môžete hrať naozaj o veľmi lukratívne ceny. Bonus za registráciu bez nutnosti vkladu v praxi – vskutku nemusíte vkladať žiadne peňažné prostriedky na váš hráčsky účet a už záleží iba na bonusových podmienkach stávkovej kancelárie či vám ich vyplatí v peniazoch alebo vernostných bodoch.

Tipsport a Niké ponúkajú tento typ bonusu vo výške 20 EUR.

Stávka zadarmo = stávka bez rizika

Stávka bez rizika známa aj pod názvom free bet (stávka zadarmo) je veľmi populárnym druhom vstupného bonusu. Pri stávke zadarmo si je nevyhnutné dať pozor na výšku kurzu pri tipovanej udalosti. Často je v bonusových podmienkach uvedená minimálna hodnota kurzu a okrem iného je potrebné dávať pozor aj na obmedzenia v podobe typu stávok (napr. SOLO, AKO alebo live stávka). Vo väčšine prípadov má stávka zadarmo nasledujúcu podobu, spravíte váš prvý vklad na váš hráčsky účet (napr. v maximálnej hodnote stávky bez rizika) a tieto prostriedky stavíte na vami vybranú športovú udalosť. V prípade, že táto stávka bude výherná, tak je celá výhra vaša (vrátane vkladu). Ak bude vaša prvá stávka nevýherná, tak vám stávková kancelária zväčša do 24 hodín od vyhodnotenia zápasu pripíše na hráčsky účet stávku zdarma. Ak následne túto stávku zadarmo využijete a bude víťazná, stávková kancelária vám na účet pripíše výhru, no už nie hodnotu samotného vkladu.

Bonus stávka zadarmo je v rámci marketingových promo akcií online stávkových kancelárií taktiež často využívaná, a to aj ako súčasť vstupného bonusu. So stávkami zadarmo sú samozrejme tiež spojené konkrétne predpoklady, ktoré je nevyhnutné dodržať. Často býva určený napríklad minimálny kurz takejto stávky, no stretnúť sa môžeme aj s tým, že si stávková kancelária určí, aké typy stávok môžete pomocou stávky zadarmo uzavrieť. Medzi najlepšie na slovenskom trhu radíme Fortuna stávka bez rizika a SYNOTtip stávka bez rizika.

Aj keď sa stávky zadarmo využívajú aj ako súčasť uvítacieho bonusu, medzi nimi a štandardným bonusom, vďaka ktorému vám stávková kancelária zdvojnásobí váš počiatočný vklad, je relatívne veľký rozdiel. Tieto dve formy uvítacích bonusov sa líšia v samotnom základe, každý z nich hráčovi ponúka niečo celkom rozličné. Rozdiel je často takisto v úrovni bonusu. Hodnota stávky zadarmo býva zvyčajne výrazne nižšia ako hodnota bonusu, pri ktorom vám operátor zdvojnásobí váš vklad. Požiadavky stávok zadarmo sa však môžu líšiť podľa konkrétnej stávkovej kancelárie. Niektoré stávkové kancelárie vám pričítajú stávku zadarmo vždy, teda bez ohľadu na vyhodnotení vašej prvej stávky. Nezabudnite si ich teda vždy dôkladne naštudovať.

Vzor stávky zdarma

 • Stávková kancelária ponúka 100% stávku zadarmo do výšky 50 EUR, najprospešnejšie je, vložiť minimálne 50 EUR, realizovať kvalifikačnú stávku za 50 EUR a získať tak maximálnu stávku zdarma v hodnote 50 EUR. Ak vložíte 50 EUR a uskutočníte kvalifikačnú stávku za 25 EUR, získate stávku bez rizika v hodnote 25 EUR. Ak vložíte 200 EUR a uskutočníte kvalifikačnú stávku za 50 EUR, získate voľnú stávku v hodnote 50 EUR.
 • Stávková kancelária ponúka 50% stávku zadarmo do výšky 20 EUR, najprospešnejšie je, vložiť 40 EUR, realizovať kvalifikačnú stávku za 40 EUR a získať maximálnu stávku zdarma v hodnote 20 EUR. Ak vložíte 20 EUR a uskutočníte kvalifikačnú stávku za 20 EUR, získate stávku bez rizika v hodnote len 10 EUR. Ak vložíte 100 EUR a uskutočníte kvalifikačnú stávku za 100 EUR, získate voľnú stávku v hodnote 20 EUR.

Promo akcie

V priebehu procesu registrácie alebo pri samotnom vklade peňazí na váš účet je žiadané pre získanie bonusu zadať bonusový kód (promo kód pre príslušnú akciu, väčšinou počas veľkých turnajov).Však nie každá stávková kancelária vyžaduje tento kód pre nadobudnutie bonusu. V prípade, že ste zabudli zadať požadovaný promo kód a vznikol by vám nárok na daný vstupný bonus, je možné sa obrátiť na zákaznícku podporu (nedá sa s istotou povedať a zaručiť, že vyhovejú vašej požiadavke a vstupný bonus dodatočne pripíšu).

Špeciálny Bonus

Tento extra bonus viete získať navyše k vstupnému bonusu. Prevažne sa jedná o bonus bez vkladu alebo stávku zadarmo. Slovenské online kasína, môže ponúkať extra bonusy aj vo forme voľných točení na hracích automatoch tzv. free spins. Stávkové kancelárie ponúkajú špecifické bonusy k veľkým športovým udalostiam ako sú Majstrovstvá vo futbale alebo v hokeji, tenisové Grand Slam turnaje, olympijské hry či podujatia ako je cyklistická Tour de France. Tipovacie bonusy počas veľkých podujatí sú veľa krát určené pre nových ale aj stálych zákazníkov.

Vkladový bonus

Tento bonus sa vzťahuje na vstupný bonus a prideľuje ho stávková kancelária na základe výšky prvého vkladu na účet – v percentuálnej výške podľa podmienok danej stávkovej kancelárie. Podmienky na pretipovanie vkladu sa vyťahujú hlavne na vkladové bonusy, ktoré sú zväčša vyššie ako iné typy bonusov. Pre výber tohto bonusu, je nevyhnutné uzavrieť stávky v danej hodnote, ktorú predstavuje zväčša násobok bonusu poprípade vkladu. Pokiaľ sa rozhodnete vybrať svoje prostriedky skôr ako ste pretočili tento bonus, kompletne prichádzate o nárok na bonus a strácate aj výhry získané stávkami za bonusové peniaze. Toto je platné, ak ste získali bonus ihneď po vklade. Slovenské stávkové spoločnosti uprednostňujú viac vstupné bonusy, ktoré dostanete až po celkovom pretočení (a to buď celého bonusu alebo vám registračný bonus vyplácajú po častiach). Ak je bonus pripisovaný po častiach (napr. 20 % z bonusu pripíšu potom ako ste pretočili 20 % z celkového pretočenia) alebo až po výslednom pretočení! Treba rátať s tým, že bonus na vklad budete mať k dispozícií až neskôr.

Výška bonusu je závislá na prvom vklade, preto je veľmi dôležité si prečítať bonusové podmienky stávkových kancelárií. Ak má stávková kancelária 50 % bonus do 100 EUR a vy chcete získať bonus v plnej výške, tak musíte vložiť pri prvom vklade 200 EUR a ďalších 100 EUR vám bude pripísaných na účet v stávkovej kancelárii. Ak stávková kancelária ponúka 100 % bonus do výšky 100 EUR, najvýhodnejšie je, ak vložíte 100 EUR a získate maximálny bonus 100 EUR. Ak vložíte 50 EUR, získate bonus 50 EUR. Ak vložíte 200 EUR, získate bonus 100 EUR.

Čo znamenajú podmienky na pretočenie bonusu? Pri vstupom vkladovom bonuse je potrebné splniť konkrétne podmienky. Teoretický príklad – vklad 50 € získa bonus vo výške 50 €. Podmienky na pretočenie sú napr. 5× vklad a 5× bonus. Aby ste si vedeli vybrať peniaze zo stávkovej spoločnosti na váš bankový účet vrátane vstupného bonusu, tak je potrebné uzavrieť stávky v celkovej sume 500 EUR (5× 50 € vklad + 5× 50 € bonus).

Vkladový bonus od Tipsportu sa pohybuje v nižších hodnotách ako je napr. 100 €, kde sú požiadavky na pretočenie 14× 100 €. Je to zložitejšie na pretočenie, ale vzhľadom na to, že je to bez následných skrytých podmienok, tak by to mohlo mať byť pre niekoho zujímavé.

Ďalšie bonusy rozličných podôb na hráčskom účte

Okrem toho existujú aj ďalšie typy bonusov. Bonus za živé stávkovanie sa vzťahuje na propagované akcie špeciálne navrhnuté pre hru alebo živé stávkovanie. Môže obsahovať zvýšené kurzy, bezplatné stávky alebo iné stimuly, ktoré podporujú používateľov, aby sa zapojili do živých stávkových aktivít.

Bonusy na akumulované stávky (AKU) sú spojené s bonusmi pre akumulačné stávky. Tieto bonusy často zvyšujú potenciálne výhry z tiketu na viacerých podujatiach. Čím viac udalostí je zaradených do akumulátora, tým vyšší je potenciálny bonus.

Cashback je bonusovou formou vrátenia peňazí. Stávková spoločnosť vám vráti určité percento zo straty späť na váš účet. Poskytuje istú formu poistenia, ktoré zmierňuje dopad prehratých stávok tým, že ponúka čiastočné vrátenie peňazí.

 • Vyberať peniaze: Funkcia “Výber hotovosti” je možnosť, ktorá umožňuje používateľom uzavrieť svoje stávky pred skončením udalostí. Je to spôsob riadenia rizika, v rámci ktorého si používatelia môžu zabezpečiť zisk alebo minimalizovať straty predajom svojho stávkového lístka späť stávkovej kancelárii.
 • Funkcia “BetBuilder”: Funkcia “BetBuilder” je nástroj, ktorý umožňuje používateľom vytvárať vlastné stávky kombinovaním viacerých výberov v rámci jednej udalosti. Poskytuje personalizovaný a pružný prístup k stávkovaniu, čo umožňuje používateľom prispôsobiť si svoje stávky podľa ich konkrétnych preferencií.
 • Mobilné výhody: Mobilné výhody sa poskytujú používateľom, ktorí pristupujú k stávkovým službám prostredníctvom mobilných webových stránok alebo aplikácií. Tieto výhody môžu zahŕňať bezplatné stávky, lepšie kurzy alebo iné benefity, ktoré podporujú mobilné stávkovanie.
 • Pravidelné súťaže s bonusmi: Niektoré stávkové spoločnosti organizujú pravidelné kvízy ako súčasť svojich promo akcií. Účastníci majú možnosť odpovedať na kvízové otázky týkajúce sa športu alebo stávkovania a vyhrať bonusy ako ceny.
 • Bonus za odporúčanie: Bonusy za odporúčanie sú odmeny pre existujúcich používateľov, ktorí doporučia nových zákazníkov do stávkovej kancelárie.

Existujúci používateľ dostane bonus, keď sa odporučený používateľ zaregistruje, čo podporuje získať nových používateľov prostredníctvom slovného odporučenia.

 • Bonus za opätovný vklad: Dobíjací bonus je ponuka pre existujúcich hráčov, ktorí urobia ďalší vklad na svoj stávkový účet. Tento bonus motivuje používateľov pokračovať v pridávaní peňazí a stávkovaní na danej platforme.
 • Vernostné bonusy: Vernostné bonusy sa poskytujú používateľom na základe ich aktivity a vernosti voči stávkovej Používatelia získavajú vernostné body za uzatváranie stávok, ktoré potom môžu vymeniť za rôzne bonusy, bezplatné stávky alebo iné výhody.
 • VIP bonusy: VIP bonusy sú určené pre hráčov s vysokými stávkami alebo VIP hráčov, ktorí sa aktívne angažujú v hraní hlavne v kasínach.

Tieto výhody môžu zahŕňať jedinečné ponuky, personalizované služby pre zákazníkov a vyššie odmeny prispôsobené preferenciám VIP klientov.

Je dôležité mať pochopenie o tom, aké faktory oprávňujú na získanie bonusu a aké sú požiadavky na stávkovanie. Všetky bonusy sú sprevádzané požiadavkou na stávkovanie pred vyplatením akýchkoľvek výhier. Je dôležité vedieť, ktoré hry sú povolené a ktoré nie. Na výpočet potrebných stávok môžete použiť bezplatnú online kasínovú kalkulačku pre bonusy

Dôležité podmienky pri získaní konkrétneho bonusu na tipovanie

 • Minimálny vklad pre dosiahnutie bonusu
 • Percentuálna výška hodnoty bonusu
 • Maximálna hodnota bonusu
 • Minimálny kurz a minimálny počet udalostí pri pretáčaní resp. získaní bonusu
 • O aký druh typ bonusu sa jedná (rozlišujeme vkladový bonus alebo stávku zdarma)
 • Rozličné faktory obmedzenia (športy, rôzne druhy stávok, maximálna výška pri pretočení, platobná metódu pri ktorej je možné bonus získať)

Čo je podstatné sledovať pri vstupných bonusoch?

Všetky vstupné bonusy majú presne stanovené podmienky. Tieto požiadavky prepisujú za akých podmienok bude váš typ bonusu vyplatený. Medzi bonusové podmienky, na ktoré je nevyhnutné si dávať pozor radíme:

 • Nutnosť zadať akčný / promo kód pre zisk bonusu počas procesu registrácie
 • Stanovená doba na prijatie bonusu (napr. do 72 hod. od registrácie je potrebné bonus akceptovať a urobiť vklad)
 • Pretočenie vstupného bonusu resp. vkladu (určuje, akú sumu je potrebné prestávkovať v stávkovej kancelárii pred samotným výberom, pozor pred skorým výberom kedy by ste mohli prísť o celý bonus)
 • Stanovený minimálny kurz pre tiket
 • Stávková spoločnosť môže stanoviť aj maximálnu dennú sumu na pretipovanie
 • Doba potrebná pre pretočenie bonusu (napr. 30 dní od jeho nadobudnutia).

Vyplatenie vstupného bonusu

Uvítací bonus je možné vyplatiť na svoj bankový účet alebo internetovú peňaženku až keď splníte bonusové podmienky a kompletne pretočíte celý bonus. Rozdielne môže byť aj pripísanie bonusu na hráčsky účet. Niektoré stávkové spoločnosti vám vstupný bonus pripíšu ihneď, niektoré postupne po častiach a iné až po vyžadovanom pretočení (posledný spomenutý prípade je najmenej výhodný, pretože disponujete iba svojimi vlastnými prostriedkami).

Najlepšie bonusové podmienky

S najvýhodnejšími bonusovými podmienkami na pretočenie sa stretnete pri stávkach zadarmo, kde uzavriete tiket za vlastné peniaze a následne vám dá stávková kancelária stávku zadarmo (veľa krát to platí za predpokladu, že vaša prvá stávka bude nevýherná). Aby ste získali stávku zadarmo, tak vo väčšine prípadov stačí iba raz uzavrieť stávku a peniaze si môžete vybrať alebo podľa vlastného uváženia znovu staviť.

Bonusy v stávkových kanceláriách

Okrem stávkových kancelárii poskytuje aj online kasíno a herne svoj vstupný bonus. V kombinácii s bonusmi pre športové udalosti môžu nastať hlavne tieto situácie:

 • výber iba jedného bonusu pre jeden produkt
 • bonus platný aj do kasína ako aj pre športové stávky

Pri spoločnostiach, kde môžete získať obidva bonusy je dôležité si overiť, či nerozhoduje úplne prvý vklad o maximálnej výške bonusu pre každý produkt, ktorý daná spoločnosť poskytuje (pri prvom vklade 100 €, tak by ste získali maximálne 100 € ako bonus v stávkovej kancelárii a taký istý bonus by ste získali aj do online kasína (za predpokladu, že ide o bonus vo výške 100%).

Kasíno bonus za registráciu je v tomto prípade myslený ako bonus bez vkladu resp. bonus za kompletnú registráciu s overením totožnosti. Typy kasíno bonusov bez vkladu:

 • Free spins – voľné zatočenia zadarmo na automatoch; najčastejšie
 • Bonus cash – bonusový kredit
 • Free play – voľná hra

Ak ponúkajú stávkové kancelárie bonusy zadarmo, väčšinou sú tieto bonusy určené hlavne pre športové stávky. Ak ich podáte a vyhráte, tak bonus sa pripíše a potom je už na vás, či bonus vyberiete alebo zužitkujete v online kasíne. Podmienky kasíno bonusu za registráciu sú takisto špecifické pre každú spoločnosť.

Faktory pri získaní bonusu a stávkové požiadavky

Stávkové kancelárie ponúkajú rôzne možnosti výberu bonusov. Je dôležité vyhodnotiť, ktorý bonus najlepšie vyhovuje vašim preferenciám a dlhodobej stratégii pri stávkovaní. Použite bezplatnú online kasínovú bonusovú kalkulačku na výpočet požadovaného množstva stávok.

Začnite vyberať zvolenú stávku tak, ako by ste to robili normálne, namiesto pridania sumy stávky z vašich finančných prostriedkov vyberte svoju bonusovú stávku. Keď vyberiete možnosť „Potvrdiť stávku“, bude vám povedané, že na podanie stávky používate bonusovú stávku.

Čo sú to vlastne požiadavky na prehranie alebo stávkovanie?

Príklad: Pred vyplatením musíte zahrať svoj vklad plus bonus 20-krát. (Tieto čísla sa budú v jednotlivých kasínach líšiť).

Vložíte 100 dolárov a získate bonus 100 dolárov – s ktorými získate 200 dolárov na hranie. Teraz musíte vsadiť týchto 200 dolárov najmenej 20-násobne, aby ste mohli uvažovať o výbere akýchkoľvek výhier. To znamená, že budete musieť urobiť stávky v hodnote 4000 dolárov. Kasíno niekedy povie, že svoj bonus musíte hrať iba niekoľkokrát. Takže s príkladom vyššie; Začínate s 200 $, ale 100 $ je potrebné prehrať 20x, čo znamená, že na vyplatenie budete musieť urobiť stávky v hodnote minimálne 2000 $.

Správna výška vkladu: Suma, ktorú vložíte, môže ovplyvniť hodnotu bonusu. Ak stávková kancelária ponúka 100% bonus až do sumy 100 EUR, vložením tejto sumy maximalizujete hodnotu bonusu a značne si rozšírite svoj bankroll.

Pochopenie podmienok pretočenia: Podmienky pretočenia určujú čiastku, ktorú musíte vsadiť predtým než budete mať nárok na výber bonusu. Vyberte si teda bonusy s primeranými podmienkami pretočenia a dosiahnite rovnováhu medzi hodnotou bonusu a požiadavkami na stávky.

FAQ

Aké sú typy bonusov u stávkových kancelárií?

Napriek rôznorodosti ponuky existujú tri hlavné typy: bezplatné stávkové bonusy, peňažné registračné bonusy a vrátane peňazí. Každá stávková kancelária má svoje vlastné bonusy.

Aké podmienky musia byť splnené, aby sa využil štartovací bonus?

Každý bonus, či už je to uvítací vkladový bonus, bezplatný stávkový bonus alebo iný, prichádza s určitými stávkovými požiadavkami. Je dôležité porozumieť týmto podmienkam.

Ponúkajú všetky stávkové kancelárie rovnaké počiatočné bonusy?

Nie, rôzne kancelárie majú rozličné ponuky. Bezplatné stávky môžu mať voľnejšie požiadavky ako 100% uvítací bonus, ten bude mať prísnejšie podmienky.

Koľkokrát môžete využiť uvítací bonus u stávkovej kancelárie?

Podmienky pre získanie uvítacieho bonusu sa líšia v každej stávkovej kancelárii. Preto je dôležité ich presne poznať, aby ste pochopili, kedy a ako sa bude bonus pridelený na váš účet.

SÚVISIACE ČLÁNKY