Recenzia stávkovej spoločnosti Fortuna

V roku 1990 v Prahe vznikla táto stávková kancelária pod menom Fortuna sázková kancelář, a.s. V Slovenskej republike bola založená o rok neskôr jej sesterská spoločnosť s názvomTerno. V roku 2005 kúpila obe tieto spoločnosti finančná skupina Penta, ktorej cieľom bolo zjednotenie značky a tak sa Terno premenovalo na Fortunu aj na Slovensku.

Aktualizácia informácií:

Číslo licencie: 000183/2020

Platobné metódy: VISA, Mastercard, Apple Pay, Platby cez bankový portál, Vklad na pobočke, Bankový prevod

Aplikácie: iOS, Android

Výhody:

 • Pohodlné rozhranie pre okamžité prehrávanie
 • Rozsiahle bonusy
 • K dispozícii pre počítače a mobilné zariadenia

Nevýhody:

 • Nedá sa platiť prostredníctvom Skrill

Od roku 2007 je spoločnosť evidovaná online s webovou stránkou www.ifortuna.sk. Následne vstúpila stávková spoločnosť Fortuna aj na poľský trh, keď kúpila stávkovú kanceláriu Profesional. V súčasnosti patrí Fortuna medzi najväčšie stávkové kancelárie v strednej Európe. iFortuna pravidelne pripravuje pre svojich zákazníkov rôzne súťaže a okrem iného tu nájdete aj recenzie na zápasy. Stávková kancelária iFortuna umožňuje internetové tipovanie na počítači alebo stávkovanie cez mobil. Taktiež má stále k dispozícii kamenné pobočky. V kurzovej ponuke stávkovej spoločnosti Fortuna nájdete skoro všetky športy a okrem iného aj kurzy na televízne relácie ako je napr. Superstar.

Vstupné bonusy od Fortuny

Recenzia stávkovej spoločnosti Fortuna

Pri registrácii v spoločnosti Fortuna si hráč môže vybrať jeden zo Vstupných bonusov zo širokej ponuky. Registráciu je potrebné vykonať v súlade s Herným plánom, vrátane overenia totožnosti dvomi dokladmi totožnosti. Vstupný bonus je vyplácaný len hráčom s úspešne ukončeným registračným procesom a zriadeným hráčskym účtom. Na výber je Vstupný bonus až do výšky 1000 eur, Bonus 20 eur k prvej stávke, Stávka bez rizika za 30 eur. Fortuna odporúča hráčom sa oboznámiť s podmienkami akcie. Účasťou v akcii súhlasia s akoukoľvek zmenou podmienky Vstupného bonusu.

Exkluzívna súťaž počas ME vo futbale

Vstup do súťaže je veľmi jednoduchý a navyše váš prvý tip je úplne zadarmo. Stačí sa po prihlásení do účtu zapojiť cez tlačidlo Chcem hrať“ a vyplníte celého futbalového pavúka – poradie tímov v skupinách, postupujúcich do osemfinále, štvrťfinále, semifinále, finále a presný výsledok finálového zápasu v riadnom hracom čase. Ten, komu sa podarí trafiť všetko správne, získa od Fortuny rozprávkovú výhru 1 000 000 eur. Do súťaže sa môže hráč zapojiť aj viackrát a zvýšiť si tak šance na výhru. Pavúka môžete vyplniť každý deň, až do začiatku šampionátu (11. 6.), je potrebné predtým uskutočniť vklad na svoje hráčske konto v minimálnej výške 10 eur, za ktorý môžete potom stávkovať.

Mobilná aplikácia

Fortuna má k dispozícii mobilnú webovú aplikáciu na stránke gm.ifortuna.sk, ktorá je optimalizovaná pre tablety. Majitelia zariadení s OS Android a iOS (iPhone, iPad) májú dostupnú mobilnú stávkovú aplikáciu na stiahnutie. Aplikácia je jednoduchá a prehľadná, má prepracované športové štatistiky a analýzy priamo v kurzovej ponuke. Disponuje aj prihlásením sa jedným dotykom pomocou odtlačku prsta. V aplikácii sú naozaj vychytané funkcie ako napríklad zápasový tracker, kde nájdete každú akciu v danom stretnutí. Uzatvorte rýchlostávku a potom už len sledujte stream, aby vám v mobile pristála push notifikácia o výhre!

Zákaznícka podpora online Fortuna kontakty

Pokiaľ narazíte na hocijaký problém pri používaní stránok Fortuny môžete sa obrátiť na ich zákaznícku podporu. Fortuna poskytuje možnosť kontaktovať podporu online aj offline. A to pomocou emailu, infolinky, kontaktného formuláru alebo pomocou Facebooku:

Odpovede na vaše otázky a riešenia na vaše problémy môžete získať počas otváracích hodín každý deň medzi 8:00 a 20:00. K potrebným informáciám sa viete taktiež dostať v kamenných pobočkách. Fortuna však neponúka niektoré možnosti, ktoré sú už dnes štandardom, najmä v zahraničí. Takouto možnosťou je 24 hodinový live chat alebo možnosť na kontakt aj cez WhatsApp. Veľmi oceňujeme prítomnosť facebookovej stránky, čo na slovenskom trhu pri stávkových spoločnostiach nebýva zvykom mať. No vieme si predstaviť aj väčšiu prítomnosť na sociálnych sieťach, napríklad Twitter alebo YouTube. Obe sociálne siete už niektoré stávkové spoločnosti využívajú.

Aké druhy stávok ponúka Fortuna

Naozaj široká škála druhov stávok je pripravená pre všetkých tipérov. Spomenieme niektoré ako „Stávka Expert“ kde musíte natipovať všetky vopred vybrané zápasy. Ak uhádnete všetky zápasy, tak okrem výhry získate od iFortuna aj bonus. Na karte Favorit PLUS stávkovej kancelárie iFortuna nájdete zvýhodnené kurzy. Aby ste mohli na iFortuna uzavrieť stávku Malá domov, tak musíte mať na tikete minimálny kurz 100, pričom maximálny kurz na jeden zápas je 3,5:1. Malá domov spočíva v tom, že ak neuhádnete na tikete iba jeden zápas, tak vám stávková kancelária Fortuna vráti 10 násobok vkladu. To nie je zďaleka všetko, pre bližšie informácie navštívte ich webové stránky.

Ako urobiť vklad a výber vo Fortune

Fortuna je jedna z najrozmanitejších stávkových kancelárií na Slovensku, čo sa týka možností vklad. K tomu navyše vám za žiadnu z týchto možností nebude účtovať poplatky navyše. Možnosti vkladu:

 • Bankový prevod
 • VISA / VISA Electron
 • Mastercard / Maestro
 • Apple Pay (Visa, Maestro a Mastercard)
 • VÚB banka
 • Slovenská sporiteľňa
 • Tatra banka
 • Poštová banka
 • UniCredit Bank
 • V hotovosti na všetkých pobočkách

Pre všetky možnosti vkladu na účet platia rovnaké limity minimálneho vkladu a doby spracovania. Minimálny vklad je pri každom spôsobe 1 € a doba spracovania je okamžitá, jedine bankový prevod môže trvať niekoľko dní. Na stránke Fortuny však nenájdete maximálne možné dobitie kreditu.

Pre výber z vášho hráčskeho účtu môžete využiť dva najklasickejšie spôsoby:

 • Bankový prevod
 • Výber na pobočke

Výplata výhier je teda mierne obmedzená. Pri prevode na bankový účet je minimálna výška výberu 10 € a doba spracovania zaberie zvyčajne do dvoch pracovných dní. Maximálna čiastka nie je uvedená ani pri jednej z možností, prevodom na bankový účet je však limit určite nastavený vyššie.

Výber na pobočke

Pri výbere na pobočke nemusíte čakať takmer vôbec a minimálny výber je nastavený už na 0,01 €. Oproti bankovému účtu je to teda určite preferovanejšia možnosť, najmä pokiaľ chcete vybrať nižší obnos peňazí a pokiaľ máte pobočku dosť blízko.

Dobitie cez sms

Množstvo stávkových kancelárií ponúka možnosť dobitia cez sms. Vklad cez sms je veľmi jednoduchý, rýchly a potrebujete k nemu iba mobil. Zväčša býva však obmedzená čiastka, ktorú môžete vložiť. Fortuna však túto možnosť neponúka.

Zmena bankového účtu

Ak chcete zmeniť bankový účet na stránke Fortuny, budete musieť kontaktovať zákaznícku podporu. Na stránke totiž nie je jednoduché nájsť formulár pre zmenu.

Fortuna propagačné akcie

Fortuna bonus 30 € ZADARMO na prvé stávky

Nové registrácie v stávkovej kancelárii Fortuna môžu teraz využiť Stávku bez rizika v hodnote 30 €. Stávku bez rizika môžeš využiť online na webovej stránke www.ifortuna.sk, na telefóne v aplikácii, alebo na stávkových termináloch na pobočkách. Ak je vás tip úspešný, tak vaša výhra vám bude pripísaná na hráčsky účet v eurách a tieto peniaze si môžete vybrať na hráčske konto. Bonus bez nutnosti vkladu je potrebné staviť na zápas s minimálnym kurzom 2,00. Po registrácii je pre získanie bonusu nutné overiť váš hráčsky účet (pomocou platných dvoch dokladov totožnosti). Klient má 7 dní na aktiváciu bonusu, 7 dní na vklad a stavenie tiketu. Pre získanie tohto bezrizikového bonusu nie je potrebné zadávať žiadny akčný kód, bonus si jednoducho vyberiete zo širokej ponuky bonusov v registračnom formulári. Exkluzívny bonus Stávka bez rizika 35 €. Promo kód EXTRABONUS zadáte samostatne do políčka Promo kód. Podmienky pre zisk bonusu sú totožné ako pre stávku bez rizika v nižšej hodnote.

Bonusová ponuka od 501 € do 1 000 €

Hráč, ktorý zatiaľ nie je registrovaným hráčom Fortuny, má nárok na jednorazový bonus vo výške svojho prvého vkladu od sumy 501 (päťstojeden eur) EUR, avšak maximálne do výšky 1.000,- EUR. Aj tento vstupný bonus má svoje špecifické podmienky. Počas procesu registrácie kompletne vyplníte registračný formulár, vyjadrite súhlas s obchodnými podmienkami a označí pole: „Žiadam o vstupný bonus ”, čím zároveň potvrdzuje svoj súhlas s Bonusovými podmienkami. Každý novo registrovaný hráč má nárok na tento bonus len jedenkrát,
Svoj vklad na účet hráča musíte urobiť najneskôr do 10 dní odo dňa registrácie, v opačnom prípade hráč strácate nárok. Najneskôr do 90 dní od prvého vkladu na vaše konto staviť je potrebné pretočiť sumu vo výške, ktorá zodpovedá osemnásobku prvého vkladu plus bonusu s minimálnym kurzom 3,00. Bonus je pripisovaný v dvoch čiastkach. 20% bonusu sa hráčovi pripíše potom, čo si stavil za 3,2 násobok sumy bonusu. Po uzatvorení stávok za 12,8 násobok sumy bonusu hráč dostane zostávajúcich 80 % bonusu (t.j.: v prípade, že počiatočný vklad hráča je 1.000,- EUR, získava nárok na bonus vo výške 1.000,- EUR. Hráč si musí celkovo staviť za 16.000 EUR s minimálnym kurzom 3, aby získal celý bonus 1.000 EUR. Po uzatvorení stávok za 3.200 EUR sa hráčovi pripíše 20 % bonusu, t.j. 200 EUR, zvyšných 80% bonusu, t.j. 800 EUR sa pripíše po podaní stávok za ďalších 12.800 EUR).

FAQ

Ako prebieha registrácia vo Fortune?

Vyplňte registračný formulár Fortuna a pripravte si dva doklady na overenie totožnosti. Založenie účtu vo Fortune bude pre počítačovo zdatnejších hotové do 10 minút. Oproti ostatným slovenským stávkovým kanceláriám trvá proces overenia dokladov vo Fortune dlhšie, ale nemalo by to presiahnuť 24 hodín od zaslania.

Je registrácia v stávkovej kancelárii Fortuna bezplatná?

Áno, založenie hráčskeho účtu vo Fortune je zadarmo.

Môžem po založení účtu využiť Fortuna bonusy?

Áno, bez problémov. Pri registrácii si vyberiete zo širokej ponuky a využite ten najlepší Fortuna bonus pre vás. Či už to bude stávka bez rizika alebo napr. free spiny v kasíne, rozhodnutie je na vás.

Ako si nainštalujem mobilnú aplikáciu?

Inštalácia je naozaj jednoduchá a intuitívna. Predsa len potrebujete poradiť s inštaláciou aplikácie? Využite našu nápovedu alebo sa obráťte na infolinku +421 2 5788 4290.

Čo robiť keď nefunguje stránka Fortuny?

V prvom rade skontrolujte vaše internetové pripojenie, prípadne blokované stránky. Pokiaľ sa snažíte pripojiť v neskorších hodinách je možné, že práve prebieha údržba a musíte pár hodín počkať. Ak aj po pár hodinách problém pretrváva, kontaktujte zákaznícku podporu. Možnosti nájdete vyššie v článku.

Ako zrušiť hráčsky účet na Fortune?

Váš hráčsky účet môžete zrušiť dvomi spôsobmi. Pokiaľ ho chcete zrušiť, čo najrýchlejšie je treba poslať písomnú žiadosť o jeho zrušenie na adresu spoločnosti. Váš účet by mal byť zrušený nasledujúci deň od obdržania žiadosti a vaše finančné prostriedky budú zaslané na účet. Jednoduchšie je však vybrať vaše prostriedky z účtu a nechať účet dva roky nečinný. Fortuna vám ho ak zruší automaticky.

Ako dlho trvá výber z Fortuna účtu?

Výber môže prebehnúť okamžite, pokiaľ sa rozhodnete ho vykonať priamo na pobočke. Druhou možnosťou je výber na bankový účet, kedy môže prechod zabrať až dva pracovné dni.

SÚVISIACE ČLÁNKY