Čo je to cash out/vyplatenie? Ako to funguje?

Čo je to cash out/vyplatenie? Ako to funguje?

Vyplatenie je možnosťou vyrovnať stávku pred ukončením udalosti. Stávkové kancelárie vám ponúknu výhry z vašej stávky, ktoré môžu byť vyššie alebo nižšie ako vaše pôvodné plánované výhry, a to na základe toho, ako športové udalosti postupujú. Ak ste podporili West Ham, aby zvíťazil nad Arsenalom, a je mu 1-0, do konca zostáva 5 minút, možno sa rozhodnete pre inkaso a neriskujete vyrovnanie Arsenalu.

Vaša stávka bola uzavretá na 3/1 a vklad 10 EUR vráti celkovo 40 EUR, ak bude výsledok rovnaký. Stávková kancelária vám môže ponúknuť výhru 30 EUR, ktorá je síce nižšia, ale je zaručená.

Hráči môžu tiež použiť hotovosť na futbalových akumulátoroch. Ak by sa v sobotu hralo päť z vašich šiestich výberov a vyhrali by ste, mohli by ste sa rozhodnúť radšej inkasovať, ako čakať na šiesty zápas.

Ako funguje hotovosť?

Stávkové kancelárie neustále vyhodnocujú priebeh udalosti a menia kurzy tak, aby to odrážali. Tieto aktualizované kurzy ovplyvňujú ponuku vyplatenia peňazí, ktorú dostanete. Ak vo futbale existuje gól, možnosť vyplácania peňazí bude pozastavená, kým stávkové kancelárie prepočítajú kurzy a to, koľko by stávka získala za vyplatenie. Stávkové kancelárie môžu tiež kedykoľvek v priebehu podujatia vybrať možnosť výberu hotovosti. To znamená, že musíte pravidelne kontrolovať hotovosť a udalosti, aby ste nepremeškali svoju príležitosť.

Niektoré stávkové kancelárie taktiež ponúkajú čiastočnú hotovosť, kde môžete nechať niektoré zo svojich pôvodných stávok alebo výhier na podujatí.

Môžete zarobiť peniaze z tejto možnosti?

Iba sila spätného pohľadu vám prezradí, či bolo správne rozhodnutie vyplatiť peniaze. Dajte si pozor na stávkové stratégie, ktoré obhajujú výber peňazí ako prostriedok na neustále dosahovanie zisku.

Pretože ponuka vyplatenia je vždy odvodená od najnovších kurzov a tieto faktory v rozpätí stávkových kancelárií, je nepravdepodobné, že by bolo možné dosiahnuť hranicu. Nikdy by ste nemali uzatvárať stávky s úmyslom vyplatiť peniaze, pretože táto možnosť nie je zaručená pri všetkých športoch a druhoch stávok.

Trhy, na ktorých je k dispozícii vyplatenie

Typ stávky, ktorá ponúka peniaze, sa bude líšiť v závislosti od toho, ktorú stávkovú kanceláriu používate. Napríklad možnosť vyplatenia Tipsport bude iná ako DOXXbet, Fortuna alebo NIKÉ.

Skôr ako začnete hrať, mali by ste si vždy prečítať zmluvné podmienky týkajúce sa vyplatenia stávkových kancelárií, ktoré chcete použiť pre stávkovú kanceláriu.

Prečo nie je k dispozícii vyplatenie?

Cash out je voliteľná služba ponúkaná stávkovými kanceláriami. Ak stavíte na šport, peniaze môžu byť z mnohých dôvodov nedostupné. Zásadná zmena v športe bude znamenať, že vyplatenie bude nedostupné, zatiaľ čo bude generovaná nová ponuka.

Môže to byť čokoľvek, od bránok, kariet, striedania, odstránenia koní z dostihu alebo vypadnutia v polovici zápasu. Môže to byť spojené aj s vašim účtom, pretože bookmakeri budú pravidelne kontrolovať, či sú stávky v súlade s ich predpismi, a preto môže dôjsť k odstráneniu hotovosti.

Aj keď kliknete na stávku „vyplatiť“, stávkové kancelárie môžu stále odmietnuť vyplatenie hotovosti a oddialiť jej vyplatenie.

Stávkové kancelárie s možnosťou výberu hotovosti

Tipsport Cash Out

Kliknutím tlačidla vyplatit hned si môžete vyhodnotiť tiket ako vyhrávajúci a ďalšie príležitosti potom na tikete nebudú hrať žiadnu rolu. Výhra je Vám okamžite pripísaná na hráčsky účet a môžete uzavrieť ďalšie tikety. Tipsport ponúka túto možnosť už viac ako 5 rokov.

Vyplatenie je možné použiť na všetky tikety uzatvorené na stránke Tipsportu (Sólo stávky, AKU, Kombinátor, Maxikombinátor, Extratip), ako aj v aplikácii Tipsportu pre mobilné telefóny.

SynotTip Cash Out

Stávková kancelária SYNOT TIP ponúka svojim zákazníkom nielen špičkový vstupný bonus – zadarmo len za dokončenie registrácie a overenie totožnosti nového zákazníka, ktoré možno vykonať ľahko online prostredníctvom bankového účtu bez nutnosti návštevy pobočky. Okrem toho môžu klienti využívať tiež obľúbenou funkciu cashout. To v praxi znamená, že si môžete nechať vyplatiť svoj rozohraný tiket ešte pred tým, než sa na ňom dohrajú všetky zápasy. To sa hodí v prípade, že si nie ste istí napríklad posledným zápasom a nechcete riskovať prípadnú prehru. Jediná podmienka pre využitie cashout je mať na tikete uhádnuť ju aspoň jeden zápas. Túto funkciu môžete využiť na webe a platí tak pre predzápasové, tak aj pre LIVE tikety. Cashout je dostupný aj v SYNOT TIP mobilnej aplikácii.

DOXXbet Cash Out

V DOXXbet v podstate veľmi jednoducho.Ak si podate tiket, prípadne uzavriete stávku, tak v detaile bude tlačidlo Vyplatiť ihneď. Pokiaľ je tlačidlo zelenou farbou, môžete využiť predčasné vyplatenie. Stačí naň kliknúť, následne sa vám zobrazí okno, kde je uvedená suma, ktorú vám stávková kancelária ponúkne za váš tiket. Po potvrdení vám bude suma pripísaná na hráčske konto a daný tiket bude vedený ako Predčasne Vyplatený.

Fortuna Cash Out

Predčasné vyplatenie CASH OUT umožňuje vyplatenie časti z výhry tiketu ešte pred ukončením všetkých vsadených príležitostí. Možnosť predčasného vyplatenia je k dispozícii na AKO tiketoch s aspoň jednou kladne vyhodnotenú príležitostí. Vyššie predčasné výplaty na jednotlivých tiketoch sa odvíjajú od aktuálneho priebehu vsadených príležitostí, pričom sa vždy pohybuje v rozmedzí od 0 do 100% možnej výhry určené pôvodným celkovým kurzom a vkladom na tikete. Dostupnosť možnosti predčasného vyplatenia a jej súčasnú hodnotu môže vlastník tiketu zistiť online pri zobrazení detailu náhľade konkrétneho tiketu typu AKO.

Možnosť predčasné výplaty je indikovaná ikonkou. Informácie o výške predčasné výplaty a možnosť samotné výplaty je prístupná výhradne vlastníkovi tiketu. Funkcia predčasná výplata nemusí byť ponúkaná vždy a na všetkých AKO tiketoch.

Príklad použitia funkcie CASH OUT vo Fortune:

Karol má na svojom AKO tikete (vklad 10 EUR, celkový kurz 100) 5 vsadených príležitostí. 4 sú už kladne vyhodnotené. Vďaka funkcii CASH OUT má Karol teraz dve možnosti:

  • Počkať ako dopadne poslednú príležitosť a vyhrať buď 1000 EUR alebo 0 EUR.
  • Využiť funkciu CASH OUT a nechať si vyplatiť 550 EUR (podľa aktuálnej hodnoty predčasné výplaty), bez ohľadu na to, ako dopadne poslednú príležitosť.
  • Vďaka funkcii CASH OUT má teda možnosť získať výhru skôr a peniaze napríklad použiť na inú stávku.

Niké Cash Out

Pre tipérov je funkcia “Predčasné výplatenie” dobre známa a veľmi obľúbená aj v stávkovej kancelárii Niké. Veľmi radi ju využívajú live hráči sledujúci naživo zápasy. K tejto funkcii teraz Niké prináša ako prvá na slovenskom trhu inováciu, s ktorou budete mať svoj tiket pod absolútnou kontrolou – automatická predčasná výplata tiketu alebo aj automatický cash out.

Nová funkcia automatický cash out teda poskytuje kontrolu nad tiketom. V čom je jej výnimočnosť? Pri tiketoch si odteraz vieš nastaviť odkupovú hodnotu, ktorú keď Niké ponúkne, automaticky dôjde k predaju tiketu. Najlepšie vysvetlenie tejto inovácie dosiahneme na konkrétnom príklade.

Ján si podal tiket s večerným zápasom Arsenal – Chelsea, vsadil 10 eur a tipuje remízu s kurzom 3.45. Ján vie, že v čase zápasu bude večerať s priateľmi a nebude mať čas sledovať vývoj zápasu. Preto si ihneď po podaní tiketu nastavil hodnotu na automatickú predčasnú výplatu tiketu vo výške 25 eur. Zápas nakoniec skončil výsledkom 1:0, keď jediný gól zápasu padol až v 93. minúte. A ako dopadol Mišov tiket? Mišov tiket bol v 85. minúte automaticky predčasne vyplatený, keďže Niké ponúklo odkupovú hodnotu 25 eur, ktorú si Ján nastavil. Keby si Ján nenastavil automatický cash out, po večeri by bol smutný, lebo by zistil, že prehral svojich vsadených 10 eur.

FAQ

Čo sa stane, keď si vyplatím stávku?

Čo je to Cash Out? Cash Out je možnosťou vyrovnať stávku pred ukončením udalosti. Stávkové kancelárie vám ponúknu výhry z vašej stávky, ktoré môžu byť vyššie alebo nižšie ako vaše pôvodné plánované výhry, a to na základe toho, ako športové udalosti postupujú.

Mali by som si predčasne vyplatiť stávku?

Ak ste stratili dôveru vo svoju stávku a nemáte peniaze nazvyš, mali by ste si rozhodne vyplatiť peniaze. Ak je to váš prípad, potom je predčasné vyplatenie dobrou možnosťou, ako sa dostať zo stávky.

Kedy môžem predčasne vyplatiť športové stávky?

Pred skončením udalosti sa uskutoční výplata jednej hry. Vyplatenie predplatného musí prebehnúť pred skončením poslednej hry. Stávka na futures môže byť vyplatená, až kým na podujatí nebudú urobené ďalšie stávky.

Ako sa počíta vyplácanie?

Vyplatenie peňazí sa počíta z potenciálnych výhier zo stávky popri súčasných kurzoch, ktoré by ste dostali, keby bola táto stávka podaná teraz. Napríklad ak stavíte 10 € na Barcelonu, aby ste vyhrali zápas s kurzom 4,0 a v polčase vedú, nový kurz na výhru v tejto hre môže byť 2,0.

Prečo je moja možnosť predčasného vyplatenia nedostupná?

Ak pre vás hotovosť nebude k dispozícii, je to najpravdepodobnejšie z jedného z nasledujúcich dôvodov: Vaša hodnota výplaty je nižšia ako vami použitá stávka na bezplatnú stávku, výplata bude opäť k dispozícii, ak sa hodnota zvýši. Trh je dočasne pozastavený z dôvodu incidentov zhody a pozastavenia trhu.

SÚVISIACE ČLÁNKY