Ako stávkovať na volejbal?

Ako stávkovať na volejbal?Rozmýšľate, či začať stávkovať na volejbal, alebo už ste skúsený stávkar a chcete nájsť nejaké triky, ktoré vám potenciálne zvýšia šance na výhru? Ste tu správne! Volejbal je momentálne piatym najpopulárnejším športom na svete a jeho popularita rastie každým rokom. Momentálne je jeden z najdominujúcejších športov v počte sledujúcich na Olympijských hrách. S popularitou volejbalu rastie aj popularita stávkovania naň. Mnohí bookmakeri preto rozšírili možnosti stávkovania na volejbal. Návod ako začať a aj prehľadnú mapu v možnostiach stávok na volejbal nájdete práve tu.

Ako začať so stávkovaním

Najprv je potrebné aby ste si našli stávkovú kanceláriu, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám a zaregistrovali sa v nej. Výber stávkovej kancelárie je veľmi dôležitý pre váš celkový zážitok zo stávkovania ako aj pre vaše výhry. Stávkové kancelárie totiž nemajú rovnaké kurzy ani stávkové možnosti. Je dokonca možné, že v niektorých stávkových kanceláriích nenájdete šport alebo ligu, na ktorú ste chceli stávkovať. Pozrite si preto vopred recenzie na stávkové kancelárie a prezrite si aj samotných bookmakerov. Nie je potrebné aby ste sa registrovali k tomu, aby ste videli, čo stávková kancelária ponúka. A potom si vyberte tú, čo najviac spĺňala vaše očakávania. Často najlepšie hodnotená nemusí byť tá najlepšia pre vás.

Po tom ako vyberiete stávkovú kanceláriu a registrujete sa, je potrebné aby ste na hráčsky účet vložili peniaze. Predtým sa však uistite, že rozumiete podmienkam, ktoré má stávková kancelária, hlavne pokiaľ chcete získať nejaký bonus. Tie sú totiž vždy viazané na určité podmienky získania. Mali by sa taktiež zoznámiť s pravidlami zodpovedného hrania. Okolo stávkovania existuje stigma, kvôli niektorým, ktorí skončili na stávkovaní závislí. Tieto pravidlá majú zabrániť možnému úpadku do závislosti a taktiež zbytočne veľkej strate. Tieto sú jedny z najdôležitejších pravidiel: Stávkovanie vnímajte ako formu zábavy a nie spôsob ako prísť k zárobku, nikdy nevsádzajte viac peňazí ako si môžete dovoliť stratiť a pokiaľ sa u vás objavia hocijaké prejavy závislosti, dajte si od stávkovania pauzu a prípadne vyhľadajte odbornú pomoc.

Potom ako vložíte peniaze, alebo prípadne sa nachádzate v kamennej pobočke, môžete začať stávkovať. Mali by ste ísť do toho, čo poznáte. Táto rada platí pre všetkých, no najmä pre tých, ktorí začínajú. Pokiaľ sa nevyznáte v danom športe, alebo nepoznáte tímy, iba ťažko budete vedieť určiť, či má daná stávka zmysel.

Ako sa vyznať v stávkových možnostiach

Účet založený, peniaze vložené, máte vybratý aj zápas, lenže ktorý druh stávky využiť? Pokiaľ ste úplný nováčik, z veľkého výberu stávok, pri ktorých sú zdanlivo náhodné čísla, sa vám môže ľahko zamotať hlava. Dá sa na to prísť skúšaním, no my vám radšej dáme základný návod.

Kurzy

Ako sa vyznať v stávkových možnostiachV prvom rade musíte rozumieť, čo znamenajú jednotlivé kurzy. V jednoduchosti veľkosť kurzu je pravdepodobnosť výhry. Zväčša poznáme túto pravdepodobnosť pod percentami alebo šancami, no kurzy majú svoje opodstatnenie. Kurz totiž na konci predstavuje možný násobok vašej výhry. Čím vyšší kurz, tým väčšia výhra. Pokiaľ teda vložíte euro na stávku s kurzom 1,5, ak vyhrá získate 1,50 €, ak by bol však kurz 1000, výhra by bola až 1000 eur. Prepočet z percent na kurzy a naopak je celkom jednoduchý. Pokiaľ chceme získať kurz vydelíme 100% pravdepodobnosťou, že nastane chcený výsledok. Ak je šanca, že vo volejbalovom zápase Nemecka proti Slovensku vyhrá Slovensko na 80%, kurz naň by bol 100%/80% = 1,25. A naopak, keď chceme zistiť akú pravdepodobnosť predstavuje kurz, vydelíme 100% daným kurzom. Na výhru Nemecka by mohol byť pre zmenu kurz 1,6, vydelíme preto 100%/1,6 = 62,5%. To je pravdepodobnosť, že vyhrá Nemecko.

Jednoduché typy stávok

Stávky vo volejbale sú pomerne jednoduché, no pre úplných začiatočníkov nemusia dávať vždy zmysel. Preto sa pozrieme na najčastejšie typy stávok na volejbal. Začneme tými jednoduchšími, ktoré sú zároveň najpopulárnejšie.

Stávka na zápas býva najbežnejšou stávkou pri asi všetkých športoch a volejbal nie je výnimkou. Vo volejbale nie sú remízy a preto sú dve možnosti stávky. Výhra domácich, ktorú označujeme 1 a výhra hostí, ktorú označujeme 2. Je to tip na konečný stav zápasu.

Veľmi podobným typom stávky je stávka na set. Zväčša môžete tipovať na 1. set, ale aj ostatné sety by mali byť v ponuke. Pri tipe na set určujete, či ho podľa vás vyhrajú domáci (opäť sa označuje číslom 1) alebo hostia (opäť číslo 2)

Medzi tie najpopulárnejšie typy stávok sa radí ešte stávka na presný výsledok. Pri tomto type stávky, ako už z názvu vyplýva, tipujete na presný výsledok zápasu a teda setov. Volejbal sa hrá na tri víťazné sety. Možné tipy teda sú 3:0, 3:1, 3:2, 0:3, 1:3 alebo 2:3.

Zložitejšie typy stávok

Pre skúsenejších stávkarov by nemali byť tieto tipy stávok príliš náročné, no pre nováčikov vedia byť orieškom.

Začnime hendikepom. Pri tomto tipe stávky, začína jeden z tímov v pomyselnej výhode alebo nevýhode. Táto výhoda alebo nevýhoda je zväčša určená v setoch, no dá sa stávkovať aj na hendikep v bodoch. Hednikepy sú vo forme + alebo mínus. Pokiaľ tipujete na tím s +1.5, znamená to akby zápas začínal už s jeden a pol setom na svojej strane. Polovica sa používa aby nedošlo vo výsledku k remízam, ktoré vo volejbale nie sú. Tím s -1.5 by zas začínal s negatívnym počtom setov. Na to aby bola vaša stávka výherná v prvom prípade stačí, ak tím skončí s výsledkom 2:3 pre súpera. S hendikepom +1.5 majú totiž vo výsledku 3.5:3. Na to aby však vyhrala druhá stávka, kde má tím záporný hendikep, musí vyhrať aspoň 3:1.

Ďalším typom stávky je presný počet bodov. Tento typ stávky nie je v princípe zložitý, ale môže byť zložitejšie odhadnúť, ktorá stávka má výhodný kurz. Tí, ktorí nepozerajú volejbal pravidelne iba ťažko zistia, koľko by približne mohlo padnúť bodov za zápas. Minimálny počet bodov je 75, no priemer sa pohybuje okolo 136 bodov. Čím je zápas tesnejší, tým viac bodov.

Posledným typom stávky s stávky na podujatia. Pri týchto typoch stávok netipujete na výsledok jedného zápasu, ale priebeh turnaja, či iného podujatia. Najčastejším typom tejto stávky je tip na absolútneho víťaza turnaja.

Ako môžete byť úspešnejší v stávkovaní

Pre to aby ste si zvýšili šance je treba zozbierať, čo najviac informácií o zápasoch. Pri stávkovaní sú informácie, tým čo vyhráva. Pozrite si preto predchádzajúce zápasy, stav hráčov, strelené góly, ale aj počet faulov. Všetky tieto informácie sú dostupné voľne na internete. Čím viac informácií máte, tým lepšie pre vás. Žiadna stávka nie je stopercentne istá a to je potrebné si uvedomiť už na začiatku. Pokiaľ však vašu ligu sledujete pravidelne a hľadáte dodatočné informácie ste na dobrej ceste mať výherné tikety. Informácie na niektoré turnaje a ligy však získate až po tom, ako už chvíľu prebiehajú. Vo volejbale sú turnaje medzi národmi populárnejšie ako tímové ligy. Hráči však zväčša hrajú práve vo svojom tíme a môže sa stať, že národný tím nebude zohratý, hoci bude mať super hráčov. Vyhýbajte sa preto stávkam na začiatku turnajov alebo líg, budete mať o tímoch opäť viac informácií.

SÚVISIACE ČLÁNKY