Ako stávkovať na MMA?

Ako stávkovať na MMA?

MMA ako šport pritiahol v posledných rokoch na seba veľkú dávku pozornosti. Ako pozitívnej v podobe fanúšikov a väčšej sledovanosti prenosov, tak aj negatívnej v podobe odporcov násilia, ktorí volajú po zrušení MMA. MMA, v skratke mixed martial arts alebo zmiešané bojové umenia je šport, pri ktorom proti sebe stoja dvaja súperi, ktorí sa snažia navzájom zložiť. Väčšinou sa tento súboj odohráva v klietke. V MMA, ako už z názvu vyplýva, sa oproti ostatným bojovým športom môžu používať viaceré bojové umenia. MMA, alebo Ultimate Fighting ako je k nemu niekedy referované, je práve kvôli tomu jeden z najbrutálnejších športov. Či už poznáte MMA dlho a detailne alebo sa o ňom dozvedáte ešte len teraz je tu šanca, že by ste si chceli zážitok z tohto športu umocniť stávkovaním. Ak je to tak, určite čítajte ďalej, lebo práve tu nájdete podrobný návod ako sa dostať a zlepšiť v stávkovaní na MMA.

Začiatky stávkovania

Predtým ako začnete vkladať svoje peniaze na rôzne typy MMA stávok, je potrebné prejsť ešte niekoľkými veľmi dôležitými krokmi. Prvým z týchto krokov je výber stávkovej kancelárie. Tento krok je pravdepodobne najdôležitejší zo všetkých. Prečo? Stávkové kancelárie tak na prvý pohľad nemusia vyzerať, ale sú rozdielne nie len vo svojom vzhľade a bonusoch, ktoré poskytujú. Výber stávkovej kancelárie ovplyvní vaše stávkové možnosti, výšky kurzov a teda aj vaše výhry. Rôzne stávkové kancelárie nemusia poskytovať rovnaké zápasy. Niektoré stávkové kancelárie sa dokonca môžu rozhodnúť, že v nich MMA nenájdete celkovo. To by sa vo väčšine stávkových kancelárií nemalo stať, najmä pokiaľ sa jedná o väčšiu stávkovú kanceláriu. Každopádne si však prezrite, v ktorej stávkovej kancelárií môžete stávkovať na najviac zápasov. Rovnaké možnosti zápasov však neznamenajú rovnaké možnosti stávkovania. Stávkari, ktorí majú radšej zložitejšie typy stávok alebo určité kombinácie by sa mali určite najprv presvedčiť, že ich nájdu vo vybranej stávkovej kancelárii. V neposlednom rade sú výšky kurzov, ako sa v kurzoch vyznať sa dočítate neskôr. Sú však aj faktory mimo stávok, ktoré by ste si mali zistiť vopred, to sú platobné možnosti, ktoré poskytujú a bonusy, ktoré môžete získať. Oba tieto aspekty vám môžu spríjemniť či znepríjemniť váš zážitok zo stávkovania.

Pokiaľ ste si istý svojim výberom vaše ďalšie kroky sú už pomerne jednoduché. Zaregistrujte sa vo vybranej stávkovej kancelárií pomocou vašich pravých údajov. Vyberte si platobnú metódu, ktorú chcete využiť a vložte na váš stávkový účet obnos peňazí, ktorý vám nebude chýbať. Musíte totiž rátať s možnosťou, že o všetky peniaze prídete. My však veríme, že táto možnosť nenastane, najmä ak budete dodržiavať pravidlá zodpovedného stávkovania, ktoré nájdete nižšie v článku.

Návod ku stávkovaniu na MMA

Návod ku stávkovaniu na MMA

Pokiaľ ste v stávkovaní začiatočník, množstvo čísel a možností stávkovania vie byť veľmi mätúce. V prvom rade musíte porozumieť tomu, čo majú spoločné všetky stávky a to sú kurzy. V zahraničných stávkových kanceláriách a prípadne zahraničných článkoch o stávkovaní sa stretnete s inou verziou kurzov, no tu sa pozrieme na tie, čo nájdete u nás. Kurzy vám ukazujú aký násobok bude mať váš vklad, pokiaľ bude vaša stávka úspešná. Čím vyšší kurz, tým väčšia výhra. No to taktiež znamená, že čím vyšší kurz, tým menej predpokladá stávková kancelária, že by mohla byť vaša stávka úspešná. Pokiaľ bude na vašom tikete viacero stávok, ktoré musia vyjsť naraz, vaše kurzy sa násobia medzi sebou aj vaším vkladom. Kurz 1.00 by teda znamenal, že z vášho 1€, ktoré by ste vložili na stávku sa vám môže vrátiť presne jedno euro a teda je rátate so 100% pravdepodobnosťou, že vám stávka vyjde. Pri kurze 2.00 by ste z vášho vloženého eura mohli spraviť 2€ a predpokladaná pravdepodobnosť výhry je 50%. Pravdepodobnosť si z kurzu vypočítate veľmi jednoducho, stačí ak vydelíte 100 vaším kurzom a dostanete pravdepodobnosť. Ak je váš kurz napríklad 2.50, (100/2,5=40) vaša pravdepodobnosť výhry je 40%.

Typy stávok MMA

Pri MMA sa tipuje najčastejšie na tri veci: hráča, akým spôsobom zápas skončí a v ktorom kole skončí. MMA stávkovanie patrí teda technicky k jedným z jednoduchších.

Prvou možnosťou stávky je teda stávka na hráča. Teda, kto vyhrá daný zápas. Tieto stávky sa označujú číslami 1 a 2. 1 pre prvého menovaného bojovníka a 2 pre druhého. Číslo, ktoré si vyberiete predstavuje vami predpokladaného víťaza. V MMA môže dôjsť aj k remíze, ktorá býva samostatnou stávkou. Na remízu však býva kurz zväčša nad 40, pretože je veľmi nepravdepodobná.

Druhou možnosťou stávky je spôsob ukončenia zápasu. MMA zápas môže skončiť 4 spôsobmi, na ktoré môžete staviť. KO – knock-out, TKO – technický knock-out, kapituláciou jedného z bojovníkov alebo na body. Stávka na KO a TKO býva často zlúčená.

Treťou možnosťou je stávka na kolo, v ktorom zápas skončí. Zápasy majú rôzne nastavené počty kôl, ktoré môžu prebehnúť v závislosti od súťaže. Jednoducho však môžete staviť na skončenie zápasu v prvom, druhom, treťom, štvrtom alebo piatom kole. Pokiaľ zápas skončí na body, túto stávku nájdete vyššie.

Veľmi častými stávkami v MMA sú však kombinované. Pri kombinovaných stávkach nestavujete iba na hráča, kolo, či spôsob, ale na kombináciu dvoch či dokonca všetkých troch z nich. Takéto tipy stávok majú omnoho väčšie kurzy a aj preto sú medzi stávkarmi veľmi obľúbené, najmä pre tých skúsenejších, ktorí majú toho veľa o zápasoch zistené.

Tipy pre úspešnejšie stávkovanie

Hoci nikdy nebudete mať 100% istotu, že váš tiket vyjde, sú spôsoby akým si môžete dlhodobo zaistiť vyššiu šancu vyhrať. Nebude to však bez istej práce. V prvom rade je potrebné aby ste nešli do stávok podľa emócii. Najlepšou stratégiou je vždy si čo najviac naštudovať o súperoch a zápase. V MMA máte obrovskú výhodu oproti väčšine športom, na ktoré sa bežne stávkuje. Tou je práve možnosť si mnohé zistiť vopred. Keďže potrebujete naštudovať iba dvoch športovcov a nie vyše 10, máte oveľa jednoduchšiu robotu. Navyše o MMA zápasníkoch je dostupných veľa informácií. Jeden rýchly tip, ktorý by ste mohli využívať je nikdy nestávkovať na absolútneho favorita zápasu. V MMA môže zopár veľmi šťastných a dobre mierených úderov otočiť všetky predpoklady naruby a preto sa neoplatí dávať svoje stávky na maličké kurzy.

Druhou podstatnou vecou je dodržiavať zásady zodpovedného stávkovania. Je ich niekoľko a majú vám pomôcť zabrániť tomu, aby ste sa stali na stávkovaní závislí a tomu aby ste prišli o väčšie sumy peňazí. V prvom rade si nastavte mierku. Koľko peňazí môžete vložiť do stávkovania, koľkokrát môžete stávkovať v priebehu týždňa a koľko môžete prehrať za určitý čas. Tieto mierky následne neprekračujte. Pokiaľ sa u vás prejavia hocijaké známky závislosti dajte si od stávkovania pauza a v prípade potreby vyhľadajte pomoc. Najlepšou stratégiou ako vyhrávať veľa, je prehrávať málo.

SÚVISIACE ČLÁNKY