Emocionálne inteligencia

Emocionálne inteligenciaEmocionálny hráč je niekto, kto umožňuje svojim emóciám kontrolovať, ako uzatvárajú stávky. A toto je mimoriadne riskantný spôsob, ako to urobiť.

Emocionálna inteligencia (EI) sa týka schopnosti vnímať, ovládať a hodnotiť emócie. Niektorí vedci naznačujú, že emocionálna inteligencia sa dá naučiť a posilniť, zatiaľ čo iní tvrdia, že je to vrodená vlastnosť. Schopnosť vyjadrovať a ovládať emócie je nevyhnutná, ale rovnako dôležitá je aj schopnosť porozumieť emóciám druhých, interpretovať ich a reagovať na ne. Predstavte si svet, v ktorom by ste nedokázali pochopiť, kedy sa kamarát cítil smutne alebo keď sa nahneval spolupracovník. Psychológovia hovoria o tejto schopnosti ako o emočnej inteligencii a niektorí odborníci dokonca tvrdia, že môže byť pre váš celkový životný úspech dôležitejšia ako IQ.

Zaobchádzanie so svojimi emóciami pri športových stávkach

Robí vás sledovanie športu emotívnym? Milujete šport a veľmi emocionálne do neho investujete. Potom sa stáva ťažké ovládať sa, keď sú zapojené obľúbené tímy, hráči a vieme, že nie sme jediní. Je potrebné povedať, že byť oddaným športovým fanúšikom môže byť občas emotívna horská dráha.

To je jeden dôvod, PREČO sme tak veľkými športovými fanúšikmi. Radi sledujeme šikovnosť a odbornosť profesionálnych športovcov, ale skutočný športový rozruch pramení zo starostlivosti o to, čo sa stane. V živote je len málo vzrušujúcich okamihov, ako keď náš obľúbený futbalový tím skóruje neskoro v zápase, aby zvíťazil, alebo keď náš obľúbený futbalový tím zapáli v dôležitej hre odpor.

Hazardné hry zvyčajne spôsobujú, že tiež prechádzame rôznymi emóciami. Samotné vzrušenie, ktoré pociťujeme, keď riskujeme, že vyhráme peniaze, môže byť veľmi vzrušujúce. Potom sú tu aj vrcholy a pády víťazstiev a prehier. Prirodzene sa cítime šťastní, keď vyhráme, a ak je výhra dostatočne významná, môžeme dokonca zažiť skutočnú náladu. Na druhej strane sú to samozrejme negatívne emócie, ktoré cítime, keď prehráme. Celkovo však možno povedať, že emočné vzrušenie, ktoré hazardné hry môžu ponúknuť, je pre väčšinu ľudí pozitívne.

Športové stávky kombinujú emócie, ktoré cítime pri sledovaní športu, s emóciami, ktoré cítime pri hazardných hrách. To môže vytvoriť veľmi silný emocionálny zážitok, ktorý nie je vždy dobrý. V skutočnosti je to takmer vždy zlá vec pre tých, ktorí to myslia vážne so snahou zarobiť si peniaze zo športovania. Emócie nám môžu ľahko zabrániť v tom, aby sme sa mohli rozhodovať na základe zdravej logiky a uvažovania, čo znamená, že stať sa úspešným tipujúcim bude takmer nemožné.

Najlepší športoví stávkari sú schopní odložiť svoje emócie pri rozhodovaní o svojich stávkach. Ak chcete byť úspešní, musíte sa naučiť robiť to isté. V tomto článku sa snažíme pomôcť vám urobiť presne toto. Začneme niekoľkými radami, ako vybudovať svoju emocionálnu odolnosť, a potom prediskutujeme dôležitosť pozitívneho myslenia. Ďalej vysvetľujeme, ako sa vyrovnať s emóciami spôsobenými víťazstvom a prehrou, a niekoľkými ďalšími špecifickými emóciami, ktoré sa musíte naučiť ovládať.

Budovanie vašej odolnosti voči emóciám

V úvode sme vám práve vysvetlili, že hazardné hry môžu byť emotívnym zážitkom. To neplatí iba pre športové stávky, ale pre ŽIADNU formu hazardu. Pre mnohých ľudí, ktorí majú radi hazardné hry, sú emócie, ktorými prechádzajú, v skutočnosti súčasťou odvolania. Výhra peňazí nie je ich jedinou starosťou a zvyčajne ani ich primárnou. Chcú sa len baviť a k tomu prispievajú aj emócie, ktoré prežívajú.

Medzi hazardnými hrami na účely zábavy a hazardnými hrami so zámerom zarobiť peniaze však existuje obrovský rozdiel. Keď je cieľom cieľ, musíme sa vyhnúť emocionálnemu zapojeniu. Musíme sa pokúsiť ovládnuť svoje emócie a ubezpečiť sa, že neovplyvňujú naše rozhodnutia.

Najvážnejší športoví tipujúci uznávajú dôležitosť emočnej kontroly, to však neznamená, že sú v tom veľmi dobrí. Pochopenie jeho dôležitosti je jedna vec; naučiť sa, ako to robiť skutočne efektívne, je úplne iná vec.

V tomto článku ponúkame množstvo úryvkov rád, ako zaobchádzať s konkrétnymi emóciami. Táto rada je užitočná, ale môže len veľmi pomôcť. Tiež je potrebné mať potrebnú disciplínu a odolnosť, aby ste sa dokázali vyrovnať so svojimi emóciami, keď je to dôležité. Disciplíne skutočne nemôžeme niečo naučiť, takže je na vás, aby ste sa čo najlepšie snažili zostať čo najdisciplinovanejší. Môžeme vám však pomôcť, pokiaľ ide o budovanie vašej odolnosti voči emóciám.

Potrebnú odolnosť môžete rozdeliť do nasledujúcich troch kategórií.

  1. Finančná odolnosť
  2. Psychologická odolnosť
  3. Fyzická odolnosť

Úspešné stávkovanie je ťažké, o tom niet pochýb. Aby sme dosahovali konzistentné a pravidelné zisky, musíme urobiť všetko preto, aby sme dosiahli náskok. To zahŕňa naučenie sa vyrovnať sa s emóciami, ktoré môžu stávky spôsobiť. To je pre niektorých ľudí jednoduchšie ako pre iných.

SÚVISIACE ČLÁNKY