Draw No Bet – stávkovanie “bez remízy”

Draw No Bet – stávkovanie "bez remízy”Takzvané stávkovanie bez remízy sa uplatnilo v stávkovej ponuke mnohých stávkových spoločností, ktoré je teraz momentálne neoddeliteľnou súčasťou ich štandardnej ponuky. Sú predovšetkým obľúbené pre futbalové stávky. Zásadné prvky tohto typu stávok možno vysvetliť veľmi jednoducho: Ak výsledok zápasu bude remíza, vaša pôvodná stávka sa vám vráti! Pôvodná stávka sa stornuje. Alternatíva remízy je z tejto praktiky vyradená – postačuje staviť iba na jeden z dvoch súťažných družstiev. V ponuke stávkových kancelárií je možné túto stávku bez remízy nájsť pod označením “SBR“. V zahraničných stávkových kanceláriách sa stretnete tiež so skratkou “DNB” (draw no bet).

Ako chápať pojem „Draw no bet“?

Draw no bets (DNB) sú ekvivalentom ázijského handicapu 0 (= AH 0). Je to zapríčinené tým, že dosť stávkových kancelárií, najmä v neeurópskych krajinách, označuje remízu 0 a nie X. V zhode s týmto patrí takáto stávka do skupiny ázijských handicapov. Princíp je jednoduchý: Ak výsledkom zápasu je remíza, vaša stávka sa zruší a suma stávky sa vráti na váš stávkový účet. Rozličné kancelárie používajú inú terminológiu, keď sa odvolávajú na tento typ stávky, aj keď sa vždy jedná v podstate o to isté. To znamená, že okrem “draw no bet”, narazíte aj na pojmy ako “no draws” (žiadne remízy), “draw – money back” (remíza – peniaze späť) alebo možno aj “draw – void bet” (remíza – neplatná stávka). Nie je medzi týmito označeniami žiaden rozdiel a nemalo by vás to brzdiť. Obzvlášť výraz “neplatná stávka” je často skresľujúci a zavádzajúci. Koniec koncov, len preto, že zápas skončí remízou, neznamená to neplatnosť stávky. Ide o prípad ako keby stávka nebola nikdy podaná. To je význam anglického “Draw no bet”.

Stávkovanie bez remízy v praxi

Pokiaľ zápas naozaj skončí remízou, celá stávka sa vám vráti na váš hráčsky účet. Čo mimo iné predstavuje takzvanú príležitosť vrátenia peňazí (cash back) – poskytuje to podstatnú výhodu oproti ďalším bežným verziám športových stávok. Minimalizovanie rizika straty je určite pozitívnou výhodou tohto druhu stávky. Nie je to však iba kvôli príležitosti vrátenia peňazí. Pretože remíza nie je možným výsledkom stávkovania, namiesto štandardných troch máte len dva možné výsledky zápasu. Inými slovami, v okamihu sa 3-way stávka pretvorí na 2-way stávku. V tejto stratégii sa vaše riziko minimalizuje a zároveň sa zosilňuje vaša šanca na výhru.

Pozrime sa na zápas v nemeckej Bundeslige medzi Borussia Dortmund a Schalke 04 ako na konkrétny príklad: Výhra BVB 1.25 | Výhra S04 3.60

Predpovedajme, že na BVB podáte sumu 10 €. Prípustné sú tri výsledky: Ak sa Dortmundu podarí zápas vyhrať, získate na svoj účet 12,50 € – výška vašej stávky bude vynásobená stávkovými kurzami. Ak vyhrá Schalke, prehráte vašu stávku a nezískate nič. Ak ale zápas skončí remízou, stávková kancelária prepočíta váš vklad kurzom 1.00. Teoreticky sa vaša stávka vynásobí 1, čo znamená, že dostanete rovnakú sumu vašej pôvodnej stávky – v našom prípade 10 €. Ak existuje nejaká výhoda, musí v nej byť aj nejaký háčik, však? Vzhľadom na to, že šance na víťazstvo sa zvyšujú, ovplyvní to aj kurzy, samozrejme, čo znamená, že kurzy na stávky bez remízy budú výrazne nižšie. Tu sú kurzy pre 3-way stávku na rovnaký zápas: Výhra BVB 1.60 | X 4.10 | Výhra S04 5.00

Kombinované stávky s „Draw no bets“

U kombinovaných stávok funguje systém Draw no bet rovnako ako pri jednoduchých stávkach. V prípade výhry je DNB prerátaná kurzom 1.00, čo predstavuje zmazanie z vášho podaného stávkového tiketu, ako keby ste takúto stávku nikdy nepodali. To však vôbec nerobí kombinovanú stávku prepadnutou ako celok! Neznamená to, že je celá stávka vopred prehraná. Ak vašu kombinovanú stávku tvoria výlučne stávky typu „Draw no bet“ alebo obsahujú iba jednu stávku tohto druhu, je to v podstate jedno. Funguje to identicky. Uvedieme si príklad: Predpokladajme, že ste vytvorili 3-way kombinovanú stávku. Dve z vašich stávok sú úspešné, zatiaľ čo vaša tretia stávka, DNB, skončí remízou. Hoci len dve z troch stávok sú správne, tak či tak vyhráte.

Stávkové stratégie pri stávkach bez remízy

Zásluhou vyššie spomenutej maximalizácie zisku a minimalizácie rizika sa na európskom trhu stáva čoraz obľúbenejšia stávka „Draw no bet“. Príležitosť eliminovať remízu vo futbale, výsledok, ktorý nenávidí neskutočne veľa športových stávkarov, je pre mnohých naopak príťažlivá. Tento typ stávky je takisto dobrou metódou na zníženie veľkého rizika v kombinovaných stávkach. Prirodzene, najčastejšie sa využíva, ak hľadáte vyrovnaný zápas, ktorý najskôr zavŕši remízou. Majte však na pamäti, že kurzy „Draw no bet“ sa môžu výrazne líšiť od kurzov, ktoré sú uvedené pre tradičné 3-way stávky na výsledky. Radíme si teda starostlivo porovnávať kurzy! Populárna alternatíva „DNB“ je stávka „Double Chance“ (dvojitá šanca), ktorá vám dá možnosť vsadiť na dva možné výsledky pod jednou stávkou. Aj keď sú kurzy menšie, môžete vyhrať aj za predpokladu remízy a nebude sa vaša prvotná stávka vracať späť. Ktorá z týchto dvoch foriem stávok je vhodnejšia, závisí v konečnom dôsledku od samotného zápasu a stávkovej kancelárie. Vo všeobecnosti platí, že keď si vezmete celkový balík stávkových kurzov, minimalizáciu rizika a šance na výhru, uprednostnili by sme stávku bez remízy DNB.

Stávka bez remízy v hokejovom Play-off

Ako príklad uvedieme stávkovú udalosť z play-off NHL. V zápasoch tohto typu sa kurzy na stávky “Víťaz do rozhodnutia” a “Zápas bez remízy” mierne odlišujú. Je to práve z toho dôvodu, že pokiaľ stavíme napríklad na tím A pri type stávky “Zápas bez remízy” s kurzom 1,78 a zápas sa skončí po základnej hracej dobe 1:1, tak naša stávka bude vyhodnotená kurzom 1,00 a získame svoj celý vklad na stávku naspäť. Keď si vyberieme možnosť “Víťaz do rozhodnutia” s kurzom 1,81 a zápas skončí po základnej hracej dobe 1:1, tak stávka stále beží až kým sa nerozhodne v predĺžení. Mierne vyšší kurz tak znamená väčšiu mieru rizika, keďže tím A môže v predĺžení prehrať.

Zápas bez remízy je vlastne stávková možnosť, ktorá sa v prípade výslednej remízy vyhodnocuje kurzom 1,00. Stávkové kancelárie túto príležitosť teda vyhodnotia, že sa nedá prehrať. Ak máte na tikete viacero stávkových tipov, tak sa potom tento zápas neráta ako chyba. Zápas bez remízy je teda v terminológii podobou stávky bez remízy.

SÚVISIACE ČLÁNKY