Rôznorodé (nielen) futbalové stávkovanie

Rôznorodé (nielen) futbalové stávkovanieExistuje ohromné množstvo rozličných stávok na futbalové zápasy, a to hlavne na zápasy obľúbených svetových turnajov. Ako a kedy sa teda oplatí podať si stávku na zápas, tak aby bola úspešná? Poskytneme vám kompletný rozbor pre lepší prehľad významov konkrétnych stávok.

Stávky na výsledok zápasu (1X2)

Takmer pri každom zápase sú uvedené tieto stávky, a to priamo na vrchu kurzovej ponuky alebo hneď pod špeciálnymi stávkami s exkluzívnymi kurzami. Význam označenia je nasledovný: výhra domáceho tímu (1), remíza (X) alebo prehra domáceho tímu (2).

Pokiaľ je na stávku vypísaný kurz nižší ako 2, tak to znamená, že daný tím je považovaný za favorita v zápase. Pokiaľ je jeden tím považovaný za favorita na víťazstvo v zápase, tak na výhru druhého tímu býva kurz v pomere 3:1 (kurz 4,0). Prirodzene ak hrá vynikajúci tím proti jasnému outsiderovi, tak na outsidera bude vypísaná stávka s pomerne vysokým kurzom.

Oba tímy v zápase skórujú

V poslednom období, kedy sa stávkovanie stáva ďalej prístupnejším a obľúbenejším tak sa veľa stávkarov sústreďuje na sledovanie zápasov, v ktorých sa predpokladá, že padne viac gólov. Je to jednoduchšie hlavne preto, lebo máte iba dve možnosti, na ktoré sa dá staviť: Áno alebo Nie.

Tieto stávky sú považované za ľahšie sa tipujúce ako stávky na výsledok zápasu. Avšak to sa aj prejavuje na kurzoch, ktoré sú pri týchto stávkach v rozmedzí od 1,6 až 2,5. Je dosť nezvyčajné nájsť tieto stávky s kurzom nižším ako 1,5 resp. vyšším ako 3,0. Jednou z iných stávok obdobnej povahy je stávka “výsledok zápasu a oba tímy skórujú“, pri ktorej sa môžete stretnúť s oveľa vyšším kurzom. Pokiaľ si teda myslíte, že daný tím dostane gól, ale aj tak napokon vyhrá zápas, tak toto je tá pravá stávka pre vás.

Tip na presný výsledok zápasu

Ak chcete dosiahnuť vyššiu návratnosť z vášho vkladu, tak tip na presný výsledok zápasu vám ju prinesie, keďže kurzy sa pri tejto stávke pohybujú od 6,0 a vyššie. Vo futbalových zápasoch spravidla nepadne mimoriadne veľa gólov. Pokiaľ chcete výrazne znásobiť svoj vklad, tak si vyberte mužstvo, ktoré skóruje prvý gól v kombinácii s konečným výsledkom.

Ktorý hráč skóruje

Táto stávka je medzi hráčmi veľmi vyhľadávaná, pretože je pri nej väčšinou vypísaný dobrý kurz, čo vám umožňuje aj s nižším vkladom dosiahnuť celkom pekný zárobok. Avšak v porovnaní s tipom na presný výsledok je tento podiel stále veľmi nízky. Útočníci a ofenzívni záložníci majú väčšinou najmenšie kurzy, pretože pravdepodobnosť skórovania je celkom veľká. Je dobré vydržať až pokým sa zverejnia zostavy jednotlivých tímov, aby ste nedopatrením nepodali stávku na hráča, ktorý ani na zápas nenastúpi. Samozrejme v takomto prípade dostanete vklad späť. Pokiaľ váš hráč nastúpi ako striedajúci, tak vaša stávka bude platná iba v tom prípade, ak je počas jeho nástupu skóre stále 0:0. Okrem stávky na hráča, ktorý ako prvý skóruje sa dá podať aj stávka na hráča, ktorý ako posledný skóruje alebo, ktorý strelí nasledujúci gól.

Kombinácie

KombinácieNa tomto druhu stávky nie je vonkoncom nič komplikované. V podstate sa jedná iba o kombináciu viacerých stávok zlúčených do jednej veľkej stávky. Na to aby stávka bola zdarná, musia všetky stávky v nej obsiahnuté byť víťazné. Nie je veľmi jednoduché vyhrať kombinovanú stávku, ale keď sa vám to podarí, tak vaša výhra je skutočne obrovská.

Hendikep/Ázijský hendikep

Ako už slovo “handicap” v samotnom názve naznačuje, jednému z mužstiev alebo hráčov je už od začiatku automaticky privlastnený akýsi “náskok” (jeho hodnota môže byť rôzna), pričom druhé mužstvo je o túto hodnotu naopak znevýhodnené. Ázijský handicap tak mužstvu, na ktoré ste si vsadili, dáva istú virtuálnu výhodu (plusový handicap) alebo nevýhodu (mínusový handicap). Ak teda stavíte na takto znevýhodnené mužstvo a to nakoniec dovedie zápas až do víťazného konca (pričom dokáže zmazať aj handicap, o ktorý už bol od začiatku stretnutia znevýhodnený), stávku vyhrávate. To, čo robí ázijský handicap zaujímavým, je skutočnosť, že pri ňom nie je možné staviť na remízu. Ak zápas skončí remízou, záleží vyplatenie výhry na výbere typu ázijského handicapu.

Stávky na umiestnenia počas turnaja

Podajte si stávku na to ako sa individuálne tímy umiestnia na konci sezóny v tabuľke ešte predtým ako skutočne liga začne. Podobné stávky sa dajú podať aj napríklad na pohárové zápasy, kde tipujete kam najďalej sa daný tím v pohári dostane.

Live stávky počas zápasu

Taktiež existuje veľké množstvo live stávok, ktoré si môžete staviť v priebehu zápasu. Ako je napríklad “V priebehu ďalších 5 minút sa bude kopať rohový kop“ alebo “Počet gólov, ktorý padne v čase od 30:00 do 45:00“. Tu je potreba zmieniť aj jedno varovanie – a to práve, aby ste netipovali bezhlavo úplne na všetko behom zápasu.

Špeciálne stávky

Je možnosť podať aj rôzne špeciálne stávky, ktoré sa netýkajú priamo diania na ihrisku. Môžete si napríklad staviť na to, či bude budúci manažér z tímu vyhodený alebo nie, alebo môžete staviť, či určitý hráč prestúpi do iného tímu..

Stratégie na podávanie stávok

Teraz keď sme si predstavili základné futbalové stávky, tak vám poskytneme zopár užitočných tipov, podľa ktorých môžete úspešne podávať stávky na futbal. Bohužiaľ nepoznáme presný návod na to, ako sa dá ustavične podávať výherné stávky, ale môžete si aspoň nacvičiť pár tipov ako ich podávať čo najefektívnejšie.

Stávky na remízu

Ako sme už zmienili predtým, tak kurzy stávok na remízu sú väčšinou vyššie ako 3,0. Tieto stávky sú omnoho výhodnejšie ako stávky na víťaza zápasu, takže pokiaľ sa naučíte vybrať ten vhodný remízový zápas, tak vaše výhry budú omnoho zaujímavejšie. Mnoho tipujúcich zabúda podávať stávky na remízu, pretože neradi tipujú nerozhodné výsledky. Avšak niekedy to môže byť pre nich výhodnejšie, lebo návratnosť vkladu bude vždy vyššia zo stávky na remízu. Takisto ak sa rozhodnete podať stávku na remízu, tak prinajlepšom na úvode zápasu je vaša stávka úspešná!

Poznajte pravidlá

Stále existuje dosť pravidiel, ktoré je dobré vedieť skôr ako sa rozhodnete podať svoju stávku, aby ste zbytočne neprišli o svoje peniaze. Jedným z takýchto pravidiel je napríklad to, že stávku, ktorú podáte na zápas sa ráta iba do 90 minúty, pokiaľ sa hrá predĺženie, tak vaša stávka nie je už potom pre prípadný výsledok predĺženia platná. Našťastie väčšina stávkových spoločností má tieto pravidlá jasne zakotvené vo svojich zmluvných podmienkach. Pri tipovaní je dôležité aj vedieť, o čo niektoré tímy hrajú. Niektoré tímy môžu počas sezóny hrať aj pohárové súťaže, a preto môžu šetriť svojich najlepších hráčov práve počas ligových zápasov a zrodiť sa môžu aj nečakané výsledky. Preto je veľmi dôležité sledovať aj tieto detaily, aby vaše stávky boli úspešné.

FAQ

Oplatí sa tipovať na svetové šampionáty v predstihu?

Vo všeobecnosti vieme konštatovať, že áno, pretože kurzy sú na začiatku vyššie. Ak ešte nepoznáte nominácie, tak neodporúčame uzatvárať tipy na výsledok stretnutia. Zaujímavé sú aj špeciálne stávky, ako napr. umiestnenie na turnaji alebo najlepší strelci či celkový víťaz.

Aká je najlepšia kategória stávok vo futbale?

Je veľmi ťažké povedať, na čo je najlepšie uzavrieť stávku. Odporúčame sledovať napríklad aj to, na akej pôde sa zápas odohrá. Niekedy treba trošku zmeniť uvažovanie a nedávať silou mocou na výsledok zápasu, ale sú tu aj góly pod/nad, stávka bez remízy (SBR), obidvaja dajú gól (ODG), žlté karty, fauly alebo rohy či držanie lopty.

Aké bonusy stávkové kancelárie ponúkajú pre futbalové stávkovanie?

Počas veľkých turnajov ako sú MS v hokeji alebo Majstrovstvá Európy vo futbale poskytujú stávkové kancelárie tie najlepšie bonusy. Je to nemalá akcia a vtedy aj stávkové spoločnosti sa snažia prilákať čo najviac nových zákazníkov. Aktuálny prehľad športových bonusov nájdete aj na našich webových stránkach.

Koľko stávkových príležitostí na futbal môžem využiť?

Ponuka určuje dopyt a tak nie je prekvapením, že v dnešnej dobe si v najlepších stávkových kanceláriách môžete vsadiť na desiatky najrôznorodejších stávkových príležitostí. Bol by doslova hriech nevyužívať tieto lákavé štedré ponuky a preto sa vždy snažte hľadať tie najlepšie kurzy napríklad aj tam, kde nie ste zvyknutý.

Ako zarobiť a aký zvoliť systémy tipovania na futbal?

Do stávok na futbal emócie nepatria. Toto pravidlo platí všeobecne pre tipovanie na akýkoľvek šport – pri futbale potom dvojnásobne. Snáď každý stávkar má svoj obľúbený futbalový klub. Dôležité je pristupovať k stávkovaniu ako k investícii. Akonáhle nájdete hodnotný stávkový kurz, mali by ste využiť príležitosť a vsadiť aj proti „svojmu“ klubu.

SÚVISIACE ČLÁNKY