Stávkovanie na hokejové zápasy

Stávkovanie na hokejové zápasyHokej je medzi slovenskými fanúšikmi veľmi obľúbený šport a tak sa nemáme čomu diviť, že takisto rastie aj záujem stávkových kancelárií ponúkať čo najzaujímavejšie a najlákavejšie ponuky kurzov na tieto zápasy. Niektorí ľudia si sledovanie vyhľadávaných zápasov spestrujú stávkovaním, iní sa zas stávkam na hokej venujú pravidelnejšie. Predstavíme si základné rady a princípy, ktoré môžete zužitkovať pri stávkovaní na hokejové zápasy. Hokejové haly, arény niekde dokonca už „chrámy“ výrazne ovplyvňujú konečný výsledok zápasov. Prvým dôvodom je rozmer ľadovej plochy, ktorá má určité požiadavky na rozmery hracej plochy, ktorými sa musia riadiť všetky kluby bez rozdielu. Pravidlá definujú maximálne povolené rozmery 61 x 30 m, minimálne sú 56 x 26 m. Rozdiely v rozmeroch robia z každého ľadu charakteristickú hernú plochu. Čím užšie klzisko, tým menej času na rozhodnutie hráči majú, dochádza aj k častejším fyzickým stretom . Obvyklým a pre stávkujúcich najdôležitejším rysom užších klzísk je menší počet gólov.

Stávky na hokej sú nielen o kvalite hráčov

Nie menej dôležitým aspektom hry je jedinečná atmosféra na štadióne. Každá hala je postavená subjektívne a v niektorých prípadoch konštrukcia neposkytne veľmi dobrú akustiku, čo sa môže nepriaznivo prejaviť na celkovej atmosfére podujatia. Asi každý, kto mal tú možnosť niekedy navštíviť divácky atraktívne hokejové stretnutie, musí dať za pravdu, že hlučná a kvalitná podpora fanúšikov dokázala nejedenkrát zmeniť vývoj zápasu. V tomto prípade jednoznačne platí, že čím búrlivejšia kulisa, tým viac sú hráči schopní zo seba dať. Najmä vo vypätých momentoch sezóny a vyrovnaných zápasoch je atmosféra tým pomyselným ťažiskom na miske váh.

Sledovať zápas a súčasne podávať live stávky na hokej môže byť veľmi atraktívne a to najmä vtedy ak môžete sledovať hokejové zápasy a stávkovať súčasne na jednom mieste. Takúto skvelú kombináciu ponúka stávkarom práve stávková kancelária Tipsport, ktorý vám k otvoreniu účtu dá navyše aj 20 EUR zadarmo len za kompletnú registráciu.

Význam brankára pre tím

Hokejoví brankári sú považovaní vo svete športu za najflegmatickejšie osobnosti, ktoré sa nechávajú ostreľovať pukmi, ktoré niekedy dosiahnu rýchlosťou až 170 km/h. Výkon brankára má pre celý tím výslovne rozhodujúci význam a nie nadarmo sa hovorí, že bez dobrého brankára prakticky nie je možné vyhrať. Úspešný stávkujúci má prehľad o aktuálnej forme, zranených a % úspešnosti konkrétnych strážcov bránok. Už tak podstatná rola v tíme graduje vo vyraďovacích súbojoch play off, kde sa rozhoduje o úspechu či neúspechu sezóny. Taký skvelý brankár dokáže aj priemerný tím dostať s výsledkami o celú úroveň vyššie. Pri stávkach na počet gólov v zápase (under/over) zohľadňujte pri výbere zápasov aj aktuálnu formu daného brankára.

Populárne a špeciálne stávky na hokej

V dnešnej elektronickej dobe je stávkovanie vysoko pohodlnou záležitosťou, ktorá sa dá realizovať len na mobilnom telefóne. Tak, ako sa rozvíja samotný prístup k stávkovaniu, tak sa vyvíjajú aj stávkové možnosti, na ktoré môžete staviť vaše peniaze. Rôznorodosť stávok je tak široká, že sa v nej ľahko môžete stratiť. Preto sa pozrime na pár základných druhov stávok s popisom ich princípu. Hokejové stávky sa dajú uzatvoriť na skoro hocičo. Pokiaľ ste neskúseným nováčikom, je lepšie držať sa základov. Priblížime si šesť najzákladnejších typov stávok na ľadový hokej.

Stávky na výsledok v základnom hracom čase

Najpriamočiarejšia a najelementárnejšia stávka, na ktorú stávkové kancelárie vypisujú kurzy. Hokej nie je výnimkou. Je vhodné spomenúť, že stávka sa uzatvára len na základný hrací čas a prípadné predĺženie či samostatné nájazdy sa neberú do úvahy. U stávky 1X2 si stavíte buď na víťazstvo domáceho tímu (1), hosťujúceho tímu (2), alebo na remízu (X). Keď je výsledok po 60. minútach zhodný s vašim tipom, potom sa táto stávka vyhodnotí ako víťazná.

Celkový víťaz zápasu

Veľmi podobná stávka ako tá predošlá, ale nehľadíme na remízu a do úvahy sa berie aj prípadné predĺženie hry alebo samostatné nájazdy. Kurzy sú dané o niečo nižšie, než na stávku na základní hrací čas, ale na druhej strane je pravdepodobnosť výhry vyššia. Táto možnosť predchádza situácii, kedy v posledných sekundách sa podarí doťahujúcemu tímu v hre bez brankára vyrovnať, aby potom následne v predĺžení prehrali. Pomocou stávky na víťaza zápasu sa tomuto dokážete vyhnúť.

Ázijské a európske handicapy

Ázijské a európske handicapy

Najprv je dobré si vysvetliť, čo handicap znamená. Ide o akúsi virtuálnu nevýhodu v neprospech jedného z týmov. V prípade, že sú kurzy na favorita príliš nízke a očakáva sa jednoduché víťazstvo, potom si môžete kurz navýšiť stávkou na handicap. Tento handicap sa potom pripočíta/odpočíta od celkového výsledku a stanoví sa výsledok stávky.

Stávky na hokej na európsky handicap sa v dnešnej dobe až tak veľmi nepoužívajú, vysvetlíme prečo. U tohto typu hadicapu sa totiž určujú len celé čísla. Napríklad v zápase Slovenska s Kanadou je Kanada veľkým favoritom, no vy veríte, že náš tím prehrá o viac ako dva góly. Potom si môžete staviť na handicap Slovensko +3. Stávka je výherná ak Slovensko vyhrá, alebo ak bude remíza, či ak prehrá o jeden alebo dva góly. V prípade prehry o tri góly sa stávka buď vyhodnotí ako prehra, alebo sa zruší (to závisí na stávkovej spoločnosti). A práve kvôli tomu vznikli ázijské handicapy.

V ázijskom handicape sú zakomponované desatinné čísla. Uvažujme vyššie spomenutý zápas a povedzme, že si myslíte, že Kanada vyhrá o dva góly. Následne si vyberiete ázijský handicap Kanada -1,5. Od celkového výsledku sa potom odčíta 1,5 gólu v neprospech Kanady. Napríklad pri výsledku 3:1 bude virtuálny výsledok vašej stávky 1,5:1 a vy vyhrávate. Necelé čísla jednoduchšie na vyhodnocovanie.

Konkrétny strelec gólu

Iná relatívne populárna stávka, pokiaľ ide o stávky na ľadový hokej. Stávkové kancelárie väčšinou ponúkajú pomerne veľký počet hráčov pre túto stávku, takže si môžete staviť aj na nie úplne vyhlásených kanonierov. Kurzy na nich sú skutočne lákavé. Naopak, ak sa bavíme o super strelcoch, kurzy zas tak vysoko nie sú, ale pokiaľ má daný hráč skvelú formu, nemal by pre neho byť veľký problém skórovať.

Počet gólov Over / Under

Inými slovami sa jedná o hokejové stávky na počet gólov, označované aj ako Nad / Pod. Rovnako ako u handicapových stávok sa môžete stretnúť s celými číslami, ale väčšinou, najmä v dnešnej dobe, sa priam výlučne používajú ázijské stávky na Over / Under, teda necelé čísla. U hokeja je najštandardnejšia hranica na počet gólov v zápase nastavená na 5,5. To znamená, že stávka Nad (Over) je výherná v prípade, že v zápase padne 6 a viac gólov. Naopak u stávky Pod (Under), nesmie v zápase padnúť viac ako 5 gólov. Do tohto súčtu sa ráta celkový počet gólov v zápase za oba tímy dokopy. Okrem počtu gólov v zápase si môžete staviť na počet gólov v jednotlivých tretinách, počet gólov jednotlivých tímov ako v celom zápase, tak v jednotlivých tretinách.

Stávky na rozmedzie gólov

Nasledujúca veľmi populárna stávka. Namiesto toho, aby ste si zvolili hranicu, ako je tomu u Nad / Pod stávok, tu si vyberiete vymedzený interval. Stávkové kancelárie ponúkajú túto možnosť hlavne u obľúbených turnajov. U zápasov uvidíte rozmedzia ako 0-3, 4-5, 4-7, 6-7 a iné. Každý zápas môže mať vlastné intervaly. Ak konečný stav zápasu, po zrátaní gólov oboch tímov, je vo vami vybranom intervale, vaša stávka vyhráva.

Rada na záver – Nikdy nezabúdajte na kontrolu tiketu! – stále si prekontrolujte na čo stávkujete skôr ako tiket vsadíte.

FAQ

Ktoré veľké hokejové súťaže a turnaje poskytujú zaujímavé zápasy?

Jednoznačne sú to každoročné Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, zámorská NHL a ruská KHL, ktorým venuje veľkú pozornosť stávková komunita a stávkové kancelárie si vždy nachystajú lákavé bonusy aby prilákali nových hráčov.

Kde môžem získať tipy na stávky v hokeji?

Pokiaľ nemáte vlastnú stratégiu alebo stávkový model, možno vás napadlo kopírovať zápasy od skúsenejších tipérov. Na internete je nespočetne veľa komunít, kde sa vymieňajú názory a tipy. Majte však na pamäti, že nie všetky sú legitímne. Každý profesionálny tipér má okrem stávkového modelu aj presný plán pre svoje financie.

Je tipovanie v Slovenskej republike legálne?

Ak ste dovŕšili vek 18 rokov, tak je priemysel stávkovania legálnou záležitosťou pre každého. Je dobré mať na pamäti, že nie všetky stávkové kancelárie operujú legálne a preto by ste sa mali vyvarovať pochybným webom a neznámym spoločnostiam.

SÚVISIACE ČLÁNKY