Správa peňazí v stávkovaní a hazardných hrách

Správa peňazí v stávkovaní a hazardných hráchStať sa úspešným športovým tipujúcim znamená viac ako len dobre uzatvárať stávky. Vyžaduje si to tiež silné stratégie riadenia peňazí v oblasti športových stávok. V tomto článku sa pokúsime jasne vysvetliť všetko, čo potrebujete vedieť o tom, ako spravovať bankroll pre športové stávky, ľahko použiteľné tipy a stratégie a dôležité veci, ako sú limity výhier a prehier.

Čo je to Bankroll Management a prečo je to dôležité?

V celej Európe sú online športové stávky čoraz bežnejšie. Športové stávky vám môžu nielen vylepšiť divácky zážitok, ale môžete si tiež zarobiť peniaze tým, že si urobíte prieskum a budete hrať šance.

Hazardní hráči majú radi vzrušenie z toho, že sa nachádzajú v rizikových scenároch a scenároch s vysokou odmenou. Vytváranie veľkých a riskantných stávok je dobrá stratégia, ak chcete načerpať krv a prúdiť adrenalín, ale ak nemáte plán, nakoniec to skončí katastrofou. Tam prichádza stratégia riadenia peňazí. Existuje veľa vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste si vytvorili najlepšiu šancu vyjsť na vrchole, a to je presne to, čo vám v tomto článku povieme.

Koncept bankroll managementu je jednou z najcennejších stratégií športového stávkovania, ktorú sa môžete naučiť. Súvisí to s množstvom peňazí, ktoré ste schopní investovať do hazardných hier v konkrétnom čase, a s tým, ako sa ich rozhodnete investovať. Mnoho z nás musí zostaviť mesačný osobný rozpočet, ktorý zohľadňuje naše výdavky, stanovuje limity týkajúce sa toho, čo môžeme minúť, a možno nám dokonca pomáha vytvárať naše úspory. Bankroll management v oblasti hazardných hier funguje rovnako. Ak máte v daný víkend iba 1 000 EURna hazard, bolo by zlé finančné riadenie, aby ste všetko, čo máte, vsadili do prvej hry a potenciálne odchádzali s prázdnymi rukami.

Tu uvádzame niektoré ďalšie výrazy, ktoré sa viažu k správe bankrollov:

  • Stávkový bankroll: Veľa hazardných hráčov nastavuje limity napríklad na to, čo sú ochotní staviť za deň alebo týždeň. To sa líši od celkového vášho bankrollu, ktorý by nikdy nemal byť v daný deň alebo týždeň vystavený riziku.
  • The Pot: Synonymum pre stávkovanie Bankroll.

Na konci dňa chcete vo svojom bankrolle použiť iba peniaze, o ktoré si môžete dovoliť prísť. Aj keď to znie jednoducho, sú niektorí, ktorí sa namiesto platenia účtov rozhodnú hazardovať. Precvičenie dobrého riadenia bankrollu vám zaručí, že na tejto pozícii nikdy nebudete.

Tipy pre správne riadenie peňazí v športovom stávkovaní

Hrajte v rámci svojho rozpočtu

Ak ste stávkarmi na rekreačné športy, nemusíte staviť príliš veľa, čo je naozaj dôležitá lekcia, ktorú si musíte vziať. Hazardovať by ste mali iba s peniazmi, ktoré by ste mohli prehrať. Takto to bude vždy zábava a nemusíte sa zbytočne stresovať troškou smoly.

Cieľom je pobaviť sa a vychutnať si zážitok. Ak riskujete peniaze, ktoré si nemôžete dovoliť stratiť, nikdy to nebude zábava.

Získajte samostatný bankroll hazardu

Toto je lekcia, ktorú sa veľa hráčov učí a nikdy neuvádza do praxe, ale je to naozaj dôležité. Oddeľte určitú sumu peňazí od svojich osobných financií a pripravte si plán, aby ste za určité časové obdobie, či už týždeň alebo mesiac, neutratili viac ako hazardné hry. Keď sa ponoríte do svojho osobného bankového účtu zakaždým, keď stavíte, je naozaj ľahké stratiť prehľad o celkových výhrach a prehrách. Je tiež jednoduchšie pre vaše hazardné hry, aby negatívne ovplyvnili vaše celkové financie, ak nesledujete svoje stopy.

Neberte peniaze zo svojho bankrollu

Najlepší tipujúci vo svete športových hazardných hier pracujú na tom, aby si v priebehu času pomaly budovali svoj bankroll. Jedným z veľkých spôsobov, ako to robia, je to, že nevyberajú peniaze zo svojho celkového bankrollu zakaždým, keď dosiahli víťazstvo. Mali by ste hazardovať so športom pre zábavu a veľkou časťou toho je, že získané peniaze použijete na nákup alebo zábavu. Z tohto dôvodu tu môžete mať zhovievavosť, pokiaľ ide o čerpanie z vášho bankrollu, najmä ak ste iba obyčajný hráč. Ak sa však chcete stať lepším športovým stávkarom a prepracovať sa k skutočne veľkým výhram, je skutočne dôležité, aby ste si čo najviac zo svojich výhier nechali na svojom bankrolle. Peniaze sú pre hráčov ako strelivo a čím viac ich máte, tým väčšie škody môžete svojimi stávkami spôsobiť.

Uchovávajte podrobné záznamy

Aká dobrá je správa bankrollu, ak neviete, koľko peňazí na svojom bankrolle máte, alebo koľko ste v danom mesiaci vyhrali a prehrali? Môže to znieť ako jednoduchý tip, ale vo svete športových hazardných hier je to určite ten, ktorý je úplne nevyužitý. Sledovanie vášho bankrollu a stávok je tiež rýchly a ľahký spôsob sledovania vašej histórie stávok. To vám môže pomôcť skontrolovať vaše minulé stávky a získať predstavu o tom, odkiaľ sa v minulosti čerpali vaše úspechy a neúspechy. Môžete to urobiť v dokumente programu Excel alebo dokonca v staromódnom zošite. Pozrite sa, odkiaľ pochádzajú vaše zisky. Aké športy, tímy a stávky vám zarábajú najviac peňazí? Alternatívne, kde beriete väčšinu svojich strát? Trvá to trochu práce, ale zameraním sa na svoje najsilnejšie oblasti a vyhýbaním sa tým najslabším môžete zásadným spôsobom zmeniť výsledok.

Pripravte sa na najhoršie

Neskôr vám vysvetlíme najlepšie stratégie na diverzifikáciu vašich stávok a generovanie príjmu. V prípade športových stávok však nikdy neexistujú „skutočné“ záruky. Tým, že každý mesiac vyčleníte rozpočet na hazardné hry, môžete sa chrániť pred nárazmi šťastia minimalizovaním strát. Aj keď nakoniec začnete vyhrávať, váš bankroll bude stále neporušený, aby ste mohli využiť šťastie.

V stávkach sú vždy prílivy a odlivy, takže vždy stanovte strop svojich výdavkov, aby ste sa počas daždivých dní príliš nestresovali.

Spojte správu bankrollu s hodnotou

Zistili sme, že údržba a sledovanie vášho bankrollu je jedným z najdôležitejších aspektov športových stávok. Rozhodovanie o zodpovednom množstve peňazí a ich vyčlenenie pre hazardné hry je zásadné, ak chcete začať svoju kariéru v oblasti športových stávok správnou nohou.

Keď nájdete vo svojom športe hodnotové stávky, stane sa otázkou, koľko z vášho bankrollu chcete minúť na hodnotové stávky. Diverzifikácia je vždy dobrá stratégia, ale môžete ich tiež použiť na vytváranie inteligentných stávok pri zachovaní a raste vášho bankrollu.

Ako správne rozdeliť bankroll

Výpočet stávok na základe jednotiek (nastaviť percentilovú stratégiu)

Jedným z najlepších spôsobov, ako uchovať svoj bankroll, je uzatvárať stávky založené na jednotkách a nie na eurách. Týmto:

Vezmite si svoj celkový bankroll a rozdeľte ho na 100 jednotiek. Ak máte na hazard 5 000 EUR, jedna jednotka by sa rovnala 50 EUR. Pri uzatváraní stávky si tieto jednotky predstavujte ako percentil. Výpočet vášho bankrollu ako 100 jednotiek uľahčuje pochopenie veľkosti vašej stávky vo vzťahu k vášmu celkovému bankrollu. Dobrou stratégiou je staviť na každú stávku jednu jednotku. Takto sa môžete ubezpečiť, že sa vo svojom bankrolle príliš nenajete, najmä hneď ako začnete uzatvárať stávky.

Jedná sa o relatívne bezpečnú stávkovú stratégiu, ktorá sa nazýva stratégia stanovenia percentilu. Jeho bezpečnosť môže znamenať, že vám bude trvať dlhšie, kým zarobíte viac, ale je to silná stratégia, ktorú si musíte osvojiť, ak si chcete vo svete športových stávok vychutnať dlhovekosť a úspech.

FAQ

Čo je bankroll v stávkovaní?

Bankroll je suma peňazí, ktorú ste vyčlenili na športové stávky. To je dôležité, pretože ak začnete s počiatočným bankrollom vo výške 1 000 EUR a prídete o všetky, pravdepodobne by ste si mali dať prestávku.

Koľko by ste mali staviť na šport?

To, koľko by ste mali vsadiť na šport, závisí od mnohých vecí a pre každého je iné. Jedna vec, ktorá je rovnaká pre všetkých, je však to, že je skutočne dôležité vedome si uvedomiť, koľko tipujete a ako to súvisí s vašimi celkovými financiami.

Koľko jednotiek by som mal staviť za deň?

Pri použití stratégie riadenia bankrollu, ktorá odporúča 1 – 5% vášho bankrollu pri každej stávke, by ste v podstate chceli staviť medzi 1 – 5 „jednotkami“. Niekedy sú najbežnejšie sú jednotky 1-5 alebo niekedy 1-7.

Ako funguje bankroll?

Ploché stávky znamenajú stávkovanie rovnakej sumy na každú hru (jednu jednotku) a riskovanie iba 1% až 5% vášho bankrollu na hru, bez ohľadu na úroveň vašej dôvery. Dobré médium je 3% za hru. Napríklad ak začínate s finančným balíkom 100 EUR, mali by ste pri každej stávke riskovať 3 eurá.

SÚVISIACE ČLÁNKY