Skrill internetová peňaženka

Pokiaľ hľadáte jednoduchý, pohodlný a hlavne bezpečný spôsob presunu peňazí, je tu pre vás Skrill internetová peňaženka. Chcete vedieť ako funguje, čo všetko s ňou môžete robiť a či vás čakajú poplatky? Na tieto a mnoho ďalších otázok nájdete odpovede v tomto článku.

bookmakeri Skrill
Bonus
1
50 EUR úplne bez rizika + vstupný bonus
5 000 EUR
Stávkujte so skrillom
2
Športový vstupný bonus 4 000 EUR + 20 EUR zadarmo na prvé stávky
Stávkujte so skrillom
3
Vstupný bonus 1 000 EUR + 30 EUR
stávka bez rizika
Stávkujte so skrillom

Skrill (predtým Moneybookers) je celosvetovo známa a najlepšie hodnotená internetová peňaženka, ktorá umožňuje prostredníctvom vašej e-mailovej adresy posielať peniaze zo Skrill účtu do akejkoľvek spoločnosti/obchodu na internete, ktorá túto platobnú metódu Skrill akceptuje. Online platby s e-peňaženkou Skrill sú nenáročné, expresné, vysoko bezpečné. Online peňaženka Skrill má viac ako 40 miliónov používateľov z celého sveta, čo vypovedá o veľkej obľúbenosti tejto služby. Skrill je akciová spoločnosť sídliaca v Londýne, ktorá je podriadená britskému a európskemu právu a zároveň je kontrolovaná Úradom pre finančný dohľad Veľkej Británie. Stránky Skrill sú kompletne v češtine a k dispozícii je aj česká podpora a tak s ňou určite nebudete mať žiadne problémy. Skrill poskytuje odosielanie a prijímanie peňazí diskrétne a za nízku cenu po celom svete vo viac ako 200 krajinách a v 40 menách. Výhodou tohto platobného systému je jeho lokalizácia na Slovenku a v susednom Česku.

Ako založiť Skrill účet?

Na webovej stránke spoločnosti www.skrill.com sa v pravom hornom rohu dostanete k registračnému formuláru. Založenie Skrill účtu je úplne zadarmo. Pri registrácii zadávajte iba pravdivé a vaše osobné informácie. Proces registrácie je veľmi jednoduchý a rýchly – systém od vás vyžaduje vaše celé meno, krajina z ktorej sa registrujete, mena v ktorej chcete mať vedený účet, email a heslo pre Skrill účet. Po registrácii budete mať e-mailové adresy rozdelené na primárne a sekundárne, pričom e-mail označený ako primárny (zadaný pri registrácii) bude váš prihlasovací do Skrill. Tento primárny e-mail neodporúčame zadávať pri registrácii do stávkových kancelárií (znižujete riziko zneužitia vášho účtu Skrill). Váš e-mail na hráčskom účte v stávkovej kancelárii a účte Skrill musí byť rovnaký, preto si ako sekundárne e-maily pridajte všetky tie, ktorými ste sa registrovali do stávkových kancelárií.

Ako funguje Skrill

Do internetovej peňaženky Skrill musíte najskôr poslať peniaze z vášho osobného bankového účtu a až potom môžete posielať peniaze súkromným osobám, spoločnostiam ako napríklad stávkovým kanceláriám, ktoré majú zriadené účty Skrill. Vaše prostriedky viete posielať aj na e-mailové adresy, pre ktoré ešte nie sú zriadené Skrill účty. Ihneď po vytvorení účtu s takýmto e-mailom budú peniaze pripísané na daný Skrill účet. V takomto prípade je nevyhnutné si Skrill účet vytvoriť do 14 dní odo dňa odoslania peňazí, inak sa peniaze vrátia na účet odosielateľa.

Vklad peňazí na Skrill účet

Vklad peňazí do Skrill je možný buď cez bankový prevod, platobný šek alebo pomocou kreditnej karty. Skrill vie pracovať so slovenským bankovým účtom, takže prevod peňazí by mal prebehnúť do pár dní. Bankový prevod, využitie okamžitého elektronického prevodu cez Trustly alebo Paysafe cash (maximálny vklad 900 €) sú spoplatnené vo výške 1% zo sumy transakcie. Neteller vklad či Bitcoin vklad sú s rovnakým vkladom ale maximálny vklad je stanovený na 500 €. Pri kreditnej karte je vklad okamžitý ale s poplatkom takisto rátajte vo výške jedného percenta!

Skrill vklad do stávkových kancelárií

Skrill vklad do stávkových kanceláriíNa webových stránkach vašej stávkovej kancelárie v oddelení „Vklady“ si vyberiete možnosť Skrill, postupne zadáte peňažnú čiastku, ktorú chcete previesť na váš hráčsky účet. Následne budete presmerovaný cez zabezpečenú stránku na Skrill, kde je potrebné zadať vašu e-mailovú adresu a heslo do vášho Skrill účtu. Po potvrdení vám budú peniaze na hráčsky účet pripísané okamžite.

Vklad touto platobnou metódou poskytuje Tipsport s minimálnym vkladom 40 EUR, DOXXbet s minimálnou sumou 10 EUR a Niké už od 5 EUR. Posielanie peňazí do stávkových kancelárií je vo väčšine prípadov zadarmo. Je potrebné sa oboznámiť s podmienkami každej stávkovej kancelárie. V prípade zaslania peňazí súkromnej osobe je poplatok 1.45% z prevádzanej čiastky (min. 0,5 €), ale maximum je bez limitu. Posielanie peňazí do stávkových kancelárií je vo väčšine prípadov zadarmo. Je ale dobré sa oboznámiť s obchodnými podmienkami konkrétnej stávkovej kancelárie. V prípade odoslania peňazí súkromnej osobe je poplatok 1.45% z prevádzanej čiastky (min. 0,5 €), ale maximum je bez limitu.

Ak sa odhodláte hrať v stávkovej kancelárii, kde ste pred použitím Skrill museli urobiť cez vašu platobnú kartu minimálny vklad, tak potom odporúčame všetky tieto peniaze najprv prehrať resp. vybrať na svoj účet. Dôležité je, aby ste pred vaším prvým vkladom cez Skrill peňaženku mali na účte nulový stav. Následne tak budete môcť pre vklad aj výber použiť Skrill. Skrátka, pred prvým vkladom cez Skrill je žiadané, aby ste na vašom hráčskom účte nemali žiadne finančné prostriedky. V prípade, že by ste tak neučinili, tak časť výberu by musela ísť na bankový účet a časť na Skrill. Takto budete môcť všetky peniaze vybrať do svojej online Skrill peňaženky.

Výber zo stávkových kancelárií na Skrill účet

Postup pri vyberaní peňazí zo stávkovej kancelárie je podobný ako pri vklade s tým rozdielom, že v stávkovej kancelárii kliknite na sekciu „Výbery“. Všetky peniaze, ktoré ste vložili do stávkových kancelárií cez Skrill, je možné vybrať len na e-mailovú adresu, cez ktorú ste peniaze posielali (existujú však aj výnimky).

Zo slovenských stávkových kancelárií ponúkajú možnosť výberu na Skrill dve spoločnosti, a to Tipsport (minimálne 40 EUR) a DOXXbet (minimálne 10 EUR). Tento prevod trvá v priemere 1 – 3 pracovné dni.

 
MINIMÁLNY VKLAD
MINIMÁLNY VÝBER
40 €
40 €
10 €
10 €
5 €
-

Posielanie peňazí medzi Skrill účtami

Peniaze zo svojho Skrill účtu môžete poslať aj na iný Skrill účet. Stačí zadať e-mail človeka so Skrill účtom, ktorému chcete poslať peniaze a výšku sumy. Poplatok za túto transakciu je 2,99 % z posielanej sumy. Prijímanie peňazí je vždy zadarmo.

Prevod peňazí prostredníctvom Skrill

Okrem posielania peniaze medzi Skrill účtami ako aj prevodom na váš bankový účet, ponúka Skrill peňaženka službu Money Transfer (Prevod peňazí). Táto služba umožňuje poslať peniaze z vašej kreditnej resp. debetnej karty v banke komukoľvek v akejkoľvek krajine. Skrill v tomto prípade slúži ako akýsi prostredník. Aké má výhody táto služba oproti klasickým bankovým prevodom? Skrill pôsobí celosvetovo a jeho hlavnou výhodou je rýchlosť a transparentnosť. Niekedy dokážete takýmto spôsobom poslať peniaze niekomu z iného kontinentu aj za pár hodín. Pri medzinárodných prevodoch je táto služba zadarmo ak využijete debtnú kartu, manuálny bankový prevod alebo prostredníctvom Paysafecash. Medzinárodný prevod s použitím kreditnej karty je spoplatnený až do výšky 2,99%. Pri tuzemských prevodoch sa platí poplatok vo výške 2% – tento poplatok bude účtovaný, pokiaľ bude prevod zahájený a ukončený v rovnakej krajine. Prirážka zmenného kurzu za transakciu sa vie dostať až na hranicu 4,99%.

Výber peňazí zo Skrill

Peniaze je možné vybrať platobnou kartou alebo bankovým prevodom či dokonca prostredníctvom internetovej peňaženky konkurenčnej spoločnosti Neteller. Poplatok za prevod cez službu Neteller je vo výške 3,49 %, bankový prevod je spoplatnený pevnou čiastkou 5,50 EUR a výber na VISA platobnú kartu je s poplatkom 7,50 % Výber peňazí zo Skrill je spoplatnený. Peniaze zo Skrill môžete vyberať aj cez bankomat prostredníctvom platobnej karty Skrill Prepaid MasterCard, o ktorú môžete požiadať. S touto kartou môžete platiť v obchodoch ale aj na internete. Poplatok za použitie bankomatu je vo výške 1,75 %. MasterCard môže byť v Skrille použitá iba na prevod peňazí a predplatené karty. Používanie elektronickej peňaženky Skrill je pre osobné účely bez poplatku, ak sa za posledných 12 mesiacov do svojho účtu prihlásite alebo realizujete transakciu. V opačnom prípade bude mesačný poplatok za vedenie Skrill účtu vo výške 5 EUR odpočítavaný dovtedy, pokiaľ to zostatok na Skrill účte umožní.

Ak vložíte do peňaženky Skrill peniaze prostredníctvom karty MasterCard, tieto peniaze nemôžete ďalej posielať obchodníkom (napr. do stávkových kancelárií). Skrill však dokáže fungovať aj ako sprostredkovateľ a vtedy je možné kartu MasterCard použiť. Funguje to tak, že v stávkovej kancelárii zvolíte vklad cez Skrill, zadajte sumu a potvrďte. Následne budete presmerovaný na Skrill, kde budete musieť zadať heslo. Po potvrdení uvidíte váš zostatok na účte, ale hore si môžete zvoliť platbu kartou. Potom stačí už len kliknúť na novú kartu – zadať údaje – a potvrdiť. Skrill vám za takúto transakciu nebude účtovať žiadny poplatok. Samotná karta MasterCard sa nedá registrovať na Skrill účte, ale to nemá žiadny vplyv na sprostredkovanie platieb kartou cez Skrill.

Limity v Skrill

Limit maximálnej peňažnej čiastky, ktorú môžete poslať na ďalší Skrill účet v jednej transakcii je stanovený na 10.000 €. Ak ste však VIP zákazník, nebudú vás obmedzovať žiadne limity (VIP zákazníkom sa stávate automaticky pri určitom obrate). Stav svojich limitov, teda maximálne peňažné čiastky, ktoré môžete vybrať alebo poslať na iné Skrill účty počas 90 dní si po prihlásení môžete overiť v sekcii „Nastavenie – Limity účtu“. Limit si viete zvýšiť nasledujúcimi spôsobmi. Na váš Skrill účet pošlete malú peňažnú čiastku (iba zopár EUR), ktorú vám vyberie Skrill. Po pripísaní tejto peňažnej čiastky na účet, Skrill porovná číslo bankového účtu, z ktorého čiastka prišla s tým, ktoré bolo uvedené pri registrácii – v prípade zhody je tento účet overený. Alebo zvýšite limitu pomocou svojej kreditnej karty – pri tejto metóde navýšenia limitu vám bude z kreditnej karty strhnutá suma 2 EUR. Tretím spôsobom je verifikácia vašej adresy: Skrill vám zašle poštou kód. Ak tento kód zadáte po prihlásení („Nastavenie – Osobné údaje“), bude vaša adresa akceptovaná a limit navýšený.

Platobná karta Skrill Prepaid MasterCard

Po registrácii Skrill účtu môžete požiadať o vydanie platobnej karty Skrill Prepaid MasterCard, ktorá je previazaná s vaším online Skrill účtom. Platobná karta Skrill je dostupná v nasledujúcich menách: euro, libra, dolár alebo poľský zlotý. Poplatok za žiadosť o kartuje je 10 EUR a takisto vedenie karty Skrill Prepaid MasterCard je v sume 10 EUR ročne, ktorý je odpočítaný z vášho Skrill účtu raz za rok.

Denný limit pre obchody a služby ako aj online transakcie je v hodnote 2.700 EUR. Svoje prostriedky môžete vybrať z akéhokoľvek bankomatu, len pri bankomate je určený denný limit 900 EUR. Poplatok pri výbere z bankomatu v tuzemsku ale aj v zahraničí je 1.75 %. Skrill poplatky sú transparentné, takže vždy viete na čom ste. Účtujú si poplatok za zmenu menového kurzu 3,99 %, poplatok za použitie bankomatu robí 1,75 %, transakcie na platobných termináloch sú zadarmo. Žiadosť o virtuálnu kartu peňaženky Skrill – prvá je zdarma, každá ďalšia karta stojí 2,50 EUR.

Skrill VIP

Internetová peňaženka Skrill ponúka pre svojich zákazníkov aj vlastný VIP program, kde sú klienti rozčlenený podľa obratu peňazí za posledné 3 mesiace konkrétneho levelu, a to budˇ:

  • BRONZE (obrat min. 6.000 EUR / 3 mesiace)
  • SILVER (obrat min. 15.000 EUR / 3 mesiace)
  • GOLD (obrat min. 45.000 EUR / 3 mesiace)
  • DIAMOND (obrat min. 90.000 EUR / 3 mesiace)

Ak ste členom Skrill VIP, tak máte množstvo výhod ako neustálu zákaznícku podporu, mimoriadne akcie alebo predplatenú platobnú kartu MasterCard bezplatne. Podľa určitého levelu sú potom ďalšie rozdiely v dennom limite na platobnej karte, v poplatkoch (vrátane nižšieho poplatku pri prevode z cudzej meny) ako aj možnosť mať viacero Skrill účtov v odlišných menách.

Mobilná aplikácia Skrill

Pre telefóny s operačným systémom Android aj iOS (iPhone) má Skrill k dispozícii mobilnú aplikáciu s ktorou môžete prijímať a posielať peniaze kdekoľvek a kedykoľvek. Výhodou tejto mobilnej aplikácie je jednoduchý a bezpečný prístup k vášmu Skrill účtu prostredníctvom päťmiestneho PIN kódu. Aplikácia poskytuje stručný prehľad všetkých realizovaných platieb, umožňuje posielanie a prijímanie peňazí a takisto hlási upozornenia o prijatých platbách. V aplikácii si viete zobraziť zostatok na účte a zároveň zostatok vašich vernostných bodov. Rýchle prepínanie medzi Skrill účtami je k dispozícii len pre VIP zákazníkov.

Vernostný program Skrill Knect

Skrill internetová peňaženka

Na konci novembra 2019 spoločnosť Skrill spustila nový vernostný program pre všetkých užívateľov, ktorí majú aktívny Skrill účet pod názvom Skrill Knect. V marci 2020 bol zavedený zoznam výhradných obchodníkov, tento zonam nájdete po prihlásení do svojho Skrill účtu (kliknete na „KNECT“, následne „získajte body“ a pri prevode obchodníkov kliknete na „platia výnimky“). Medzi takýchto obchodníkov, ktorý sú vylúčený z vernostného programu patrí napr. spoločnosť Bet365. Vernostné body taktiež nezískate, ak budete vkladať cez NETELLER, paysafecard alebo bitpay.

Skrill Knect je špeciálny vernostný program spoločnosti Skrill, vďaka ktorému dostanete odmenu vo forme bodov za každú transakciu uskutočnenú pomocou Skrill-u. Získané body môžete následne využiť a vymeniť ich za rôzne odmeny a darčeky. Napríklad za vklad, výber, transakcie pomocou Skrill Prepaid Mastercard, nákup alebo predaj podielu v jednej alebo viacerých podporovaných kryptomenách v celkovej sume 1 euro získate práve jeden bod. Bonusové body získate za všetky pohyby na vašom Skrill účte uskutočnené v rámci 7 skupín transakcií. V tabuľke nižšie nájdete informáciu o tom, aká odmena vám bude pripísaná za každú transakciu v závislosti od typu transakcie a jej objemu. Čo je najskvelejšie na tomto vernostnom programe Skrill Knect? Začleniť sa viete celkom zadarmo a vernostný program je prístupný pre všetkých klientov, ktorý používa elektronickú peňaženku Skrill – nie je dostupný iba pre klientov s označením VIP!

Ako sa zúčastniť programu Skrill Knect

Ak chcete byť súčasťou vernostného programu spoločnosti Skrill, je potrebné splniť iba dve jednoduché požiadavky a postupovať podľa nasledujúcich krokov. Za prvé musí byť program Skrill Knect k dispozícii vo vašej krajine (pre Skrill Slovensko je vernostný program dostupný). Je nevyhnutné mať aktívny a plne overený Skrill účet. To je naozaj všetko.

Ak teda máte účet aktívne využívaný a máte ho aj plne overený, postup je nasledovný: prihlásite sa do svojho Skrill účtu (cez Skrill login) – kliknite na položku „Knect“ v bočnom menu – prihláste sa do vernostného programu – využívajte Skrill na svoje prevody peňazí a získavajte vernostné body – získané body vymeňte za skvelé odmeny.

Primárne môžete vaše vernostné body vymeniť za peniaze, čas od času sa ale stretnete s novými odmenami a ponukami, ktoré môžete využiť. Aj kvôli tomu dávame do pozornosti aby ste sledovali vašu emailovú schránku, prípadne ďalšie informačné kanály a sociálne siete spoločnosti Skrill (Facebook, Twitter, Instagram), aby ste pre seba mohli získať tie najlepšie odmeny. Za jednu realizovanú transakciu môžete získať najvyššiu odmenu 1 000 bodov do vernostného programu Skrill Knect. Ak teda vložíte na svoj skrill účet sumu vo výške 1 000 €, dostanete rovných 1 000 bodov. Ak vložíte na svoje konto 1.500 €, stále bude vaša odmena vo výške 1 000 bodov. V prepočte 1 000 bodov je rovných odmene 10 EUR. Ďalej je to od 30 000 bodov 30 EUR, 50 000 bodov 50 EUR, 75 000 bodov 75 EUR a najvyššia hranica je daná sumou 175 000 bodov za odmenu 175 EUR. Maximálny počet bodov, ktoré môžete získať za kalendárny mesiac je 500 000.

Skrill je naozaj právom najobľúbenejšou elektronickou peňaženkou medzi hráčmi a nový vernostný program Skrill Knect len dokazuje, že Skrill je na prvom mieste zaslúžene. Je skvelé, že klienti môžu získať ďalšie výhody za to, že túto e-peňaženku aktívne využívajú a nepotrebujú pritom splniť rôzne zložité podmienky alebo mať VIP hodnosť.

FAQ

Čo je Skrill?

Skrill je najobľúbenejšia a najvýhodnejšia elektronická peňaženka. Len cez vašu e-mailovú adresu môžete posielať peniaze z vášho Skrill účtu do ktorejkoľvek spoločnosti na internete, ktorá akceptuje Skrill ako platobnú metódu.

Je Skrill v slovenčine a poskytuje zákaznícku podporu?
Nie, Skril nie je podporovaný v slovenskom jazyku, ale je preložený do českého jazyka, má aj telefonickú českú podporu, takže pre slovenských klientov nie je jazyková bariéra problém.

V akých menách si dokážem založiť Skrill účet?
Skrill účet je dostupný v hlavných svetových menách, ako je euro, dolár, libra a aj poľský zlotý.

Platím poplatky za vklad a výber do a zo svojej stávkovej kancelárie?
Vklad prebieha úplne bez poplatkov a takmer okamžite, výber je tiež bez poplatku ale prevod trvá dlhšie na spracovanie .

Aký je poplatok za prevod z jedného Skrill účtu na druhý Skrill účet?
Poplatok za posielanie peňazí je vo výške 2,99 %, prijímanie peňazí je vždy zadarmo.

Aký kurz je použitý pri prevode v cudzej mene?
Skrill účtuje denným kurzom európskej centrálnej banky (ako ochrana pred rizikom spojeným s poklesom kurzu sa účtuje vo výške 3.99 % z celkovej sumy).

Je služba internetovej peňaženky Skrill obmedzená počtom užívateľov?
Nie, službu momentálne využíva viac ako 40 milónov ľudí z celého sveta.

Platím za internetovú peňaženku Skrill, aj keď ju už naďalej vôbec nepoužívam?
Ak sa neprihlásite do vášho Skrill účtu v priebehu jedného celého kalendárneho roku, teda 12 po sebe idúcich mesiacov, tak vám bude fakturovaný poplatok vo výške 5 €/mesiac ak sa na vašom účte stále nachádza dostatočný zostatok.

Je možné získať platobnú kartu Skrill Prepaid MasterCard?
Áno, poplatok za vyžiadanie karty predstavuje 10 EUR a ročný poplatok za vedenie účtu je tiež vo výške 10 EUR.

Kde môžem uplatniť svoju kartu Skrill Prepaid MasterCard?
Môžete uskutočňovať platby v reštauráciách, obchodoch, za služby ako aj online na internete vo vašom obľúbenom obchode (všetky transakcie sú zadarmo). Taktiež môžete vyberať peniaze zo Skrill účtu cez bankomat (pre každý výber bankomatu je účtovaný poplatok 1,75%). Pri prevode do cudzej meny sa účtuje poplatok 3.99%. Odporúčame si vždy skontrolovať aktuálny cenník na ich oficiálnych webových stránkach.

Aké sú limity na karte Skrill Prepaid MasterCard?
Denný limit pre platby za tovar a služby a zároveň online transakcie je stanovený na sumu 2 700 EUR, no pri výbere z bankomatu je denný limit 900 €. Iné limity sú nastavené pre VIP klientov.