Platobné metódy vkladov a výberov pre stávkové kancelárie

Platobné metódy vkladov a výberov pre stávkové kancelárieObjavte alternatívy vkladov a výberov svojich prostriedkov do stávkových kancelárií. Poskytneme vám detailné informácie aké sú platobné možnosti pri úhradách cez internet na váš hráčsky účet a veríme, že si vyberiete tú najvhodnejšiu pre vás. Najviac používané platobné metódy na internete sú jednoznačne platobné karty (VISA, MasterCard), nasleduje bankový prevod resp. ePlatby a internetové peňaženky (Skrill, NETELLER, PayPal). Online platby je možné zrealizovať prostredníctvom predplatených kariet (Paysafecard), no poznáme aj odlišné platobné metódy (Western Union). Pokiaľ stále preferujete osobný kontakt, peniaze do stávkovej kancelárie môžete vložiť aj vybrať na kamennej pobočke. Stručný a kompletný prehľad o všetkých alternatívach vkladov a výberov do a zo stávkových spoločností máte k dispozícii pre porovnanie v spracovanej tabuľke pod textom.

 
PLATOBNÁ KARTA
BANKOVÝ PREVOD/ ePLATBA
INTERNETOVÁ PEŇAŽENKA
POBOČKA HOTOVOSŤ
VKLAD
VKLAD/VÝBER
VKLAD/VÝBER
VKLAD/VÝBER
VKLAD
VKLAD/VÝBER
-
VKLAD/VÝBER
VKLAD
VKLAD/VÝBER
-
VKLAD/VÝBER
VKLAD
VKLAD/VÝBER
VKLAD/VÝBER
-
VKLAD

VKLAD/VÝBER
VKLAD
VKLAD/VÝBER
VKLAD
VKLAD/VÝBER
-
-

Ako vložiť peniaze do stávkových kancelárií

Uskutočniť vklad do konkrétnej stávkovej kancelárie je skutočne nenáročná záležitosť a pri väčšom počte platobných metód je vklad peňazí naozaj iba otázkou niekoľkých sekúnd. Najjednoduchšou cestou pri vklade na váš hráčsky účet je použiť internetovú peňaženku alebo svoju platobnú kartu, pri ktorých prebieha prevod v reálnom čase, teda peniaze máte na svojom tipérskom účte vskutku v priebehu pár sekúnd. Pri vklade cez platobnú kartu si banka vo väčšine prípadov účtuje poplatok na rozdiel od internetových peňaženiek. Keď to vezmeme z opačnej strany, tak najzložitejším vkladom je bankový prevod, kde musíte do platobného príkazu zadávať všetky bankové údaje stávkovej spoločnosti, teda tej ktorej chcete peniaze odoslať. Nevýhodou bankového prevodu je takisto aj čas transakcie, ktorý trvá až niekoľko dní. Pri vklade je potrebné si odsledovať, ako máte nastavené limity pre platby na internete, ak chcete vložiť prípadne vyššiu čiastku z vášho účtu.

Ako vybrať peniaze zo stávkových kancelárií

Pred zrealizovaním samotného výberu z vášho hráčskeho účtu od vás budú stávkové kancelárie vyžadovať kompletne schválené overenie totožnosti. Overenie totožnosti sa označuje pod anglickou skratkou KYC (KnowYourCustomer). Pri KYC kontrole vyžadujú stávkové kancelárie najčastejšie občiansky preukaz, pas alebo povolenie o pobyte v prípade cudzincov. Ako druhý doklad totožnosti vám bude postačovať vodičský preukaz či kartička poistenca. V zahraničných stávkových kanceláriách sa požadujú aj rôzne výpisy – ako napríklad bankový výpis alebo účet za energie (nie staršie ako 3 mesiace). Potrebné doklady odfotíte svojim telefónom alebo naskenujete a zašlete cez váš počítač, a následne ich poskytnete počas procesu registrácie alebo neskôr pre výberom cez webové stránky u danej stávkovej kancelárie.

Dôležité upozornenie pred online platbami

Vklady a výbery v rámci stávkových kancelárií musíte realizovať iba z bankových účtov, platobných kariet a internetových peňaženiek, ktoré sú viazané na vaše menom, teda meno zaregistrovaného hráča. V každom prípade môžu vklady a výbery peňazí uskutočniť iba hráči, ktorí dosiahli spodnú hranicu plnoletosti 18 rokov!

Kreditné a debetné platobné karty

Hráči rôznych stávkových kancelárií využívajú najčastejšie pri vkladoch platobné karty. Uskutočniť vklad pomocou platobnej karty je skrátka jednoduchý, rýchly a zväčša bez poplatkov (poplatky sa účtujú podľa cenníka banky, v rozmedzí 1,5% až 3% z čiastky vkladu). Celkovo najviac akceptovaná platobná karta na internete je embosovaná VISA (karta s reliéfnym výstupným písmom umožňuje platenie kdekoľvek na svete). S platobnou kartou od spoločnosti MasterCard je možné urobiť vklad, ale zase nie je možné urobiť výber zo stávkovej kancelárie (potom musíte zvoliť inú metódu prevodu peňazí napr. cez bankový prevod). Ďalej poznáme platobnú kartu s označením VISA Electron, s ktorou občas bývajú problémy pri transakciách do zahraničia. Za najväčšiu nevýhodu vkladov prostredníctvom kreditnej alebo debetnej platobnej karty je to, že skeny kariet musíte poskytnúť stávkovým kanceláriám (je podstatné aby ste začiernili niektoré údaje tak, aby vaša platobná karta nemohla byť zneužitá). Doba spracovania výberu prostriedkov cez platobné karty je v rozmedzí 2 až 5 dní. Zoznam podporovaných platobných kariet tvorí VISA, MasterCard, VISA Electron, Maestro, DinersClub, American Express (AMEX).

Internetová peňaženka Skrill

Medzi európskymi hráčmi stávkových kancelárií sa teší obľube internetová peňaženka Skrill, cez ktorú vložíte peniaze na svoj hráčsky účet v priebehu niekoľkých sekúnd. Na zasielanie peňazí cez Skrill potrebujete iba platnú e-mailovú adresu. Ako to celé funguje? Najprv musíte poslať peniaze z vášho bankového účtu na účet do Skrill bankový prevodom, ktorý je bez poplatkov. Nato môžete posielať svoje prostriedky do stávkových kancelárií veľmi jednoducho, rýchlo, bezpečne a hlavne bez poplatkov. Stávkové kancelárie väčšinou udávajú informáciu, že výbery cez Skrill trvajú niekoľko dní. Niekedy vám ale peniaze z účtu u stávkovej kancelárie dorazia už za pár hodín. Pri tejto platobnej metóde sa účtuje malý poplatok pri posielaní peňazí zo Skrill na váš bankový účet alebo platobnú kartu.

Neteller

NETELLER je iná populárna elektronická peňaženka. Táto platobná metóda funguje na totožnom princípe ako peňaženka Skrill. Rozdiel je jedine pri poplatkoch, ktoré má NETELLER podstatne vyššie nastavené ako Skrill. Po registrácii bude váš NETELLER účet značne obmedzený. Ak budete chcieť vyberať peniaze cez bankomat pomocou NETELLER MasterCardPrepaid karty alebo posielať väčšie množstvo peňazí na iný NETELLER účet, budete musieť absolvovať overenie vašej totožnosti.

Bankový prevod

V prípade, že nevlastníte platobnú kartu, alebo ju nechcete poskytnúť na platby pre stávkové kancelárie, a zároveň nedôverujete internetovým peňaženkám, potom odporúčame využiť klasický bankový prevod. Peniaze sú posielané priamo do stávkovej kancelárie, ale nevýhodou je doba trvania prevodu. Bankový prevod je možné realizovať podaním príkazu na úhradu v banke alebo cez internet banking. Pri platení cez bankový prevod je potrebné uviesť variabilný symbol, ktorý slúži na identifikáciu platby. Tuzemské bankové prevody, teda stávková kancelária, ktorej peniaze posielate, má bankový účet vedený v rovnakom štáte ako vy, trvajú 1-2 pracovné dni. Výplaty prostredníctvom bankového prevodu trvajú 2-10 pracovných dní.

Osobitnú kapitolu tvorí online bankovníctvo (ePlatby, Instant Banking), ktoré vám poskytuje možnosť poslať peniaze na účet stávkovej kancelárie ihneď. Niektoré stávkové kancelárie zaradili do svojich platobných metód TrustPay, ktoré zastrešuje všetky ePlatby pre slovenské banky.

Iné platobné metódy

Predplatené karty

Medzi predplatené karty patrí tzv. Paysafecard, ktoré kúpite na predajných miestach zverejnených na webových stránkach paysafecard.com. Platba na internete cez predplatenú kartu spočíva v zadaní niekoľkomiestneho PIN kódu, ktorý nájdete na kupóne (predplatenej karte). Výhodou predplatených kariet je, že pri platení na internete nemusíte zadávať žiadne osobné ani bankové údaje.

Western Union

Western Union umožňuje rýchly peňažný prevod medzi fyzickými osobami nech už ste kdekoľvek na svete. Na tieto účely Western Union využíva viac ako 400 000 pobočiek vo viac ako 200 krajinách po celom svete. Platba sa realizuje cez vyplnenie príslušného tlačiva a jeho odovzdaní spolu s peniazmi a poplatkom zamestnancovi pobočky. Platobná metóda Western Union je v stávkových kanceláriách málo rozšírená.

FAQ

Akým spôsobom si môžem vložiť peniaze na hráčsky účet v stávkovej kancelárii?

Stávkové kancelárie umožňujú vložiť, alebo vybrať peniaze cez viaceré platobné metódy, ako napríklad platobné karty (VISA, MasterCard atď.), bankový prevod resp. ePlatby a internetové peňaženky.

Viem realizovať vklad a výber pomocou platobnej karty?

Pomocou platobnej karty viete urobiť vklad, pre výber musíte zvoliť inú platobnú metódu.

Koľko sa účtuje poplatok sa dané transakcie?

Poplatky závisia od vami zvolenej metódy, vo väčšine prípadov sa neúčtuje žiadny poplatok.

Aké sú limity pre výplaty z hráčskeho účtu?

Minimálne a maximálne sumy na výplatu sú podmienené metódou výberu – napr. v Tipsporte si bankovým prevodom si môžete poslať minimálne 5 €, cez Skrill však až od sumy 40 €.

Koľko si môžem vložiť a ako rýchlo budú peniaze na mojom hráčskom účte?

Minimálny vklad je vo väčšine prípadov 1 € (40 € pre Skrill), maximálne si môžete vložiť až 40 000 € (respektíve 10 000 € v prípade Skrillu). Transakcie sú hneď realizované.