Online hazardné hry a ich zdaňovanie

Zdaňovanie výhier z hazardných hier prevádzkovaných na internete

V hazardných hrách sú víťazi aj porazení. Ale aj víťazi môžu byť porazení, ak neplatia dane! Všetky peniaze, ktoré vyhráte hazardom alebo stávkovaním, sú považované za zdaniteľný príjem IRS rovnako ako reálna trhová hodnota akejkoľvek položky, ktorú vyhráte. Príjem z hazardu nie sú len kartové hry a kasína; Zahŕňa tiež výhry z závodných dráh, herných predstavení, lotérií a prípadne aj bingo. Na príjem z hazardných hier sa vzťahujú určité špeciálne pravidlá a existujú prísne požiadavky na vedenie záznamov. Možno však budete môcť odpočítať straty z hazardu. Váš príjem z hazardných hier sa všeobecne uvádza na formulári W-2G pre určité výhry z hazardných hier.

Najjednoduchším a najpresnejším spôsobom, ako zistiť, ako nahlásiť svoje výhry a straty v hazardných hrách, je spustenie bezplatného daňového priznania na eFile.com. Na základe vašich odpovedí na niekoľko otázok aplikácia e-File vyberie a pripraví daňové formuláre potrebné na nahlásenie vašich výhier a strát z hazardu v daňovom priznaní. Ak sa však chcete dozvedieť viac o tom, ako váš príjem z hazardných hier ovplyvňuje vaše dane, čítajte ďalej. Vaše daňové priznanie k daňovému roku 2020 je splatné 15. apríla 2021. Pripravte sa na prípravu pomocou tohto komplexného kontrolného zoznamu krokov, ktoré sa majú týkať daní, alebo tohto zoznamu formulárov alebo dokumentov, ktoré je potrebné zhromaždiť.

Zdanenie výhier – ako na to?

Otázky a odpovede ohľadne zdanenia výhier

To, či máte povinnosť podať daňové priznanie, bude závisieť od niekoľkých faktorov, vrátane vášho hrubého príjmu, stavu podania, veku a toho, či ste závislí od federálneho daňového priznania k dani z príjmov niekoho iného. Možno budete musieť podať žiadosť, aj keď nedlhujete žiadnu daň.

Podrobnejšie informácie o tom, kto musí podať prihlášku, nájdete v publikácii IRS 501. Pre väčšinu ľudí je hlavným spúšťačom požiadaviek na registráciu hrubý príjem. Napríklad v roku 2020 bola hraničná hodnota pre registráciu pre slobodné osoby mladšie ako 65 rokov 12 400 dolárov. Pre spoločné manželské páry to bolo 24 800 dolárov, ak boli obaja manželia mladší ako 65 rokov.

Ak ste boli menovaní ako závislá osoba na návrate niekoho iného a mali ste príjem, pravdepodobne budete musieť podať žiadosť, aj keď váš príjem bol oveľa nižší ako všeobecná hranica. Publikácia 501 obsahuje podrobnejšie informácie o tom, kedy musia závislé osoby podať správu.

Budete tiež musieť podať priznanie, ak ste mali zárobok zo samostatnej zárobkovej činnosti najmenej 400 dolárov alebo ak spĺňate ďalšie špecifické požiadavky, ako napríklad zarábanie nezdanených tipov, prijímanie peňazí od cirkví oslobodených od dane alebo dlžná alternatívna minimálna daň. Publikácia IRS 501 zachádza do podrobností o týchto a ďalších zvláštnych situáciách.

Proces zdaňovania výhier zo zahraničia a v SR

Stanovisko k zdaňovaniu výhier zo zahraničia a SR

Všetky peniaze, ktoré vyhráte hazardom alebo stávkovaním, sú považované za zdaniteľný príjem IRS rovnako ako reálna trhová hodnota akejkoľvek položky, ktorú vyhráte. Príjem z hazardu nie sú len kartové hry a kasína; Zahŕňa tiež výhry v závodných dráh, herných predstavení, lotérií a prípadne aj bingo. Preto je dôležité vedieť čo najviac o tom ako sa výhry zdaňujú, v prípade vašich výhier.

Cudzí štátni príslušníci a zrážková daň z hazardných hier je vo výške 30%. Cudzí štátni príslušníci, ktorí majú v USA náhodou vyhrané hazardné hry, čelia inému príbehu. Na týchto cudzích štátnych príslušníkov sa bude vzťahovať 30% sadzba dane z príjmu alebo nižšia sadzba zmluvy o dani, pretože tento príjem nie je efektívne spojený s obchodom alebo podnikaním v USA. Niektoré typy výhier v hazardných hrách sú od tejto dane oslobodené. Podľa predpisov IRS zoznam obsahuje nasledujúce hry: blackjack, craps, baccarat, ruleta alebo veľké šesťkolo. Cudzí štátni príslušníci, daň z výhier v hazardných hrách a americké daňové zmluvy

USA podpísali zmluvu o dani z príjmu s rôznymi krajinami. Niektoré z týchto zmlúv o dani z príjmu obsahujú ustanovenie o príjmoch z hazardných hier. Existujú vybrané krajiny, ktoré majú s USA uzavretú daňovú zmluvu, ktorá zníži 30% zrážkovú daň z výnosov z hazardných hier. Ak ste rezidentom jednej z týchto zmluvných krajín, stačí, aby ste kasínu predložili formulár, ktorý zabráni uplatneniu zrážkovej dane.

Ako zdaňovanie funguje na Slovensku?

Daň z príjmu sa na Slovensku vyberá dvoma rôznymi sadzbami, a to 19% pri príjmoch nižších ako 35 022,31 eur a vyšších ako 25%. Uplatňuje sa osobný príplatok 3 803,33 eur, ktorý sa postupne zruší, keď ročný príjem dosiahne hranicu 25%.

Ak nerezident SR prijal v roku 2013 akékoľvek príjmy iba zo závislej činnosti (zamestnania), bude si daňovú povinnosť plniť prostredníctvom formulára dane z príjmov typu FO; ak nerezident poberal aj iné druhy príjmov (napr. príjem z prenájmu alebo predaja nehnuteľného majetku alebo z výhry a pod.), použije tlačivo na daň z príjmu FO typ B.

Cudzí štátni príslušníci, ktorí majú výhru v hazardných hrách, by sa mali obrátiť na zahraničnú CPA, ktorá sa špecializuje na prácu s nerezidentmi so záujmami USA. Existuje niekoľko spôsobov, ako minimalizovať daň z výhier v hazardných hrách v USA, takže je dôležité skontrolovať každú jednotlivú situáciu s odborníkom. Medzinárodní daňoví odborníci v spoločnosti Artio Partners s potešením pomáhajú cudzím štátnym príslušníkom so záujmami USA.

FAQ

Aká je výška stávkovej dane na Slovensku?

Sadzba dane je 22% z celkových výnosov generovaných pozemnými a internetovými kasínami a 22% z výnosov zo stávkovania (online alebo pozemných), avšak daňové príjmy musia dosiahnuť najmenej 11 % z celkovej výšky výhier vyplatených hráčom / tipujúcim v príslušnom mesiaci.

Kedy bola naposledy aktualizovaná daň zo stávok?

Úvahy o zmenách vyústili do uzákonenia nového zákona o hazardných hrách (zákon; zákon č. 30/2019 Z. z.), Ktorý nadobudol účinnosť 1. marca 2019, s výnimkou niektorých ustanovení, ktoré nadobudli účinnosť 1. júna 2019. Doteraz boli online kasína monopolizované štátnym operátorom Tipos; pri zvyšných druhoch hazardných aktivít musel mať prevádzkovateľ registrované sídlo na Slovensku.

Aké podmienky musia stávkové kancelárie splniť, aby boli na Slovensku legálne?

Nový zákon o hazardných hrách na Slovensku vstúpil do platnosti 1. marca 2019. Nový zákon otvára trh zahraničným prevádzkovateľom a ukončil monopol na online hazardné hry, ktorý predtým vlastnil štátny prevádzkovateľ lotérie TIPOS.

Všetky typy hracích automatov je možné prevádzkovať iba v licencovaných herniach alebo kasínach. Hazardné hry na hracích automatoch, ktoré sa nenachádzajú v kasínach, však čelia prísnym limitom, napríklad maximálnej stávke 0,10 EUR a výhry hráčov sú obmedzené na 5 EUR.

Zahŕňa daň kasínové hry?

Slovenská daň z online hazardných hier: prevádzkovatelia platia 22% daň zo svojich výnosov z online hazardných hier. Iné: Sociálne hazardné hry na Slovensku zatiaľ nie sú regulované.

SÚVISIACE ČLÁNKY