Internetová peňaženka Neteller

Neteller je ako internetová peňaženka silným rivalom pre spoločnosť Skrill. Je to jeden z najlepších internetových online platobných systémov určených na nízko nákladové cezhraničné prevody peňazí a tiež na bezplatné prevody do internetových kasín, stávkových kancelárií a poker herní. Firma Neteller je na trhu už od roku 1999 a od svojho založenia sa radí k hlavným lídrom na medzinárodnom trhu v segmente internetových platieb (pôsobnosť má vo viac ako 200 krajinách sveta).

Stávkové stránky, ktoré akceptujú NETELLER:

Bonus
50 EUR úplne bez rizika + vstupný bonus 5 000 EUR
100 % vstupný bonus až 1 500 € + 640 FREE spinov a 50 pretočení bez rizika
Získajte bonus
Športový vstupný bonus 4 000 EUR + 20 EUR
zadarmo na prvé stávky

Vstupný kasíno bonus az 1 000 EUR
Získajte bonus
Vstupný bonus 1 000 EUR + 30 EUR stávka bez rizika
Vstúp do kasína s bonusom až 5 000 EUR, 150 SPINOV
Získajte bonus
Vstupný bonus 2 000 EUR + 20 EUR bez rizika
Kasíno bonus až do výšky 5 000 EUR
Získajte bonus

Na Neteller dohliada právna úprava Veľkej Británie a EÚ a zároveň je kontrolovaná Financial Service Authority (úrad pre finančný dohľad vo Veľkej Británii). Okrem iného využíva Neteller najmodernejšie šifrovanie a ich klienti musia prejsť procesom viacnásobného overenia totožnosti. Vďaka tejto elektronickej peňaženke dokážete posielať svoje peniaze na internete jednoducho, rýchlo a bezpečne komukoľvek, kto má takisto založený Neteller účet (stávkové kancelárie či súkromné osoby). Neteller neposkytuje svoje služby v slovenskom ani českom jazyku.

Ako vytvoriť Neteller účet

Internetová peňaženka NetellerPrvé čo musíte spraviť je otvoriť si na webové stránky www.neteller.com, kde sa zaregistrujete pod textom vpravo hore „Join for free“ a požiadate tak o neplatený Neteller účet. Pri registrácii uvádzate vždy iba vaše osobné a skutočné informácie. Zadávate tu vaše meno, priezvisko, krajinu, menu, v ktorej má byť váš účet vedený, váš e-mail a heslo do účtu. Potvrdíte informácie okienkom „Register“. Na váš e-mail dostanete informáciu o vašom Account ID, ktoré budete potrebovať pre prihlásenie. Každý Neteller účet má 12 miestne identifikačné číslo, ku ktorému vám bude pridelené aj 6 miestne bezpečnostné číslo (Secure ID). Kvôli identifikácii zákazníka ako vlastníka účtu je ešte potrebné určiť heslo. Ak už napríklad máte internetovú peňaženku Skrill, tak potom môžete využiť elektronickú peňaženku Neteller na účet v inej mene (vyhnete sa takto poplatkom za prevod meny).

Založenie Neteller účtu je bezplatné. Váš účet bude aktívny až keď kompletne overíte svoju totožnosť. Po schválení účtu budete môcť podať žiadosť o platobnú kartu. Pomocou platobnej karty Neteller môžete vyberať svoje prostriedky z akéhokoľvek bankomatu a takisto platiť vo všetkých obchodoch s terminálom, kde akceptujú kartu MasterCard. Neteller umožňuje požiadať aj o virtuálnu kartu, ktorá je použiteľná výhradne na internete. O túto kartu si môžete požiadať aj v ich mobilnej aplikácii, kde si viete vytvoriť aj účet.

Neteller kasíno

Platobná metóda Neteller je čoraz viac využívaná aj online kasínami. Neteller kasíno platby sú veľmi pohodlné a jednoduché na používanie. Ide najmä o zahraničné kasína, ktorým sa pozdáva nulová prirážka pri medzinárodných prevodoch cez túto platobnú metódu. Pomocou Netelleru môžete teraz platiť a vyberať výhry aj v kryptomenách. Pokiaľ ste chceli niekedy vyskúšať kasína s kryptomenami, teraz máte s Netellerom možnosť. Neteller patrí medzi špičku e-peňaženiek, ktoré sa sústredia na platby do a z online kasín.

Limity účtu Neteller

Pre aktiváciu platobnej karty Neteller a zároveň aby ste mohli dosiahnuť na vyššie limity či možnosť prevodu peňazí na váš bankový účet, je potrebné overiť vašu totožnosť. Môžete tak urobiť predložením dokladu ako občiansky preukaz alebo pas. Následne je potrebné poslať aj dokument, ktorý je adresovaný na vaše meno a adresu a dátum doručenia nie je starší ako 3 mesiace (napr. účet za elektrinu, telefón). Dokumenty zasielate na e-mailovú adresu [email protected]. Proces overenia by mal prebehnúť do 24 hodín od podania žiadosti. Váš bankový účet sa overuje nasledujúcim spôsobom – Neteller vám pošle na účet malú sumu, ktorú po prihlásení do Neteller účtu vpíšete do políčka pre overenie vášho bankového účtu. Po úspešnom zaregistrovaní sa máte už prístup na váš Neteller účet.

Pokiaľ ste zatiaľ neoverili vašu identitu, ste oprávnený posielať peniaze, no s nižšími limitmi ako pri overenom Neteller účte, maximálne môžete poslať 75 EUR. NETELLER môžete teda využívať aj pri uskutočňovaní platieb na Vaše konto bez uvedenia svojich osobných údajov alebo údajov kreditnej karty.

Po overení vašej identity budete môcť vaše peniaze vybrať a taktiež budete mať k dispozícii väčšie limity pre posielanie peňazí. V prípade, že ste vy prešli overením identity a posielate peniaze zatiaľ neoverenej osobe (na neoverený Neteller účet), limit je určený do výšky 225 EUR. Maximálny limit je 3.700 EUR pre overeného užívateľa bežného Neteller účtu. Ak máte Neteller VIP účet, tak limity môžu byť až 50.000 USD.

Pohyby na Neteller účte

Na Neteller účet si môžete vložiť peniaze prostredníctvom platobných kariet Visa, MasterCard, VISA Electron a Maestro, bankovým prevodom, Paysafecard alebo využitím služby TrustPay (zahrňuje všetky ePlatby zo slovenských bánk a niektoré české banky).

Výber prostriedkov z Neteller účtu môžete realizovať bankovým prevodom (3-5 dní) alebo aj pomocou šeku (14-30 dní). Vaše peniaze si môžete vyberať aj priamo z bankomatu prostredníctvom platobnej karty Neteller. Minimálny výber z bankomatu je stanovený na sumu 20 EUR a maximálne môžete urobiť 2 výbery za jeden deň. Maximálna suma výberu je 750 EUR (24 hodín). Pri VIP účtoch sú limity nastavené inak. Byť členom VIP Neteller má samé výhody ako účet vo viacerých menách, vyššie transakčné limity, VIP chat, vlastný manažér, vyššie limity pre výbery z bankomatov, menšie poplatky pri prevode z cudzej meny alebo lepšia konverzia pri vernostnom programe.

Prevody do stávkových kancelárií

Účet Neteller je zložený z 12-miestneho identifikačného čísla (Account ID) a 6-miestneho bezpečnostného kódu (Secure ID). K tomu ešte musíte mať zvolené vlastné heslo. S týmito informáciami sa už môžete hýbať v online svete financií a robiť tak vklady a výbery v online stávkových kanceláriách. Vklad do online kasína cez Neteller je takmer vždy bez poplatkov a okamžitý. Vybrané zahraničné kasína si účtujú poplatok 1,9 % z prevádzanej sumy, ale ide len o výnimky. Prevod vašich peňazí smerom na Neteller účet zo stávkovej kancelárie trvá od jednej hodiny do 3 pracovných dní (záleží od spoločnosti). Väčšinou platí, že možnosť výberu výhry z kasína na Neteller účet sa dá len v prípade, že ste už na svoj hráčsky účet použili Neteller platobnú metódu na vklad (existujú však aj výnimky).

Poplatky Neteller účtu

Vklady na Neteller účet:
Tuzemský bankový prevod: 2,5%
Kreditné a debetné karty (VISA, Maestro, MasterCard, VISA Electron): 2,5%
Paysafecard: 2,5% (maximálny vklad 450 EUR)
Bitcoin/Bitcoin Cash: 2,5% (maximálny vklad 1.170 EUR / transakcia / deň)
Skrill: 2,5% (maximálny vklad 450 EUR)

Pre Slovensko je výhodné vkladať peniaze na Neteller účet cez bankový účet – medzinárodný prevod SEPA v EUR do anglickej banky alebo aj SEPA do rakúskej banky skupiny ERSTE – ZADARMO. Pomocou debetnej karty upoyorňujeme, že je potrebné si skontrolovať pred vkladom poplatok (každá banka má inak nastavené poplatky pre využívanie služby Neteller).

Výbery z Neteller účtu:
Bankový prevod: 7,5 EUR (pre VIP členov zadarmo)
Výber z bankomatu cez Neteller kartu: 1,75%

Prevod do peňaženky Skrill: 3,49%

Neteller Instacash

Neteller InstaCASH vám umožňuje použiť bankový účet, ktorý ste si zaregistrovali v službe Neteller, na prevod peňazí na vaše konto. Neteller Instacash skontroluje zostatok vášho účtu Neteller a v prípade dostatočného množstva prostriedkov sa realizuje prevod. Ak nie sú vaše peniaze na účte dostačujúce, bude prevod doplnený prostriedkami vášho bankového účtu, zaregistrovaného v službe Neteller. Ak už máte Neteller, musíte zaregistrovať svoj bankový účet s týmto účtom. Neteller vám pošle malú platbu na tento bankový účet, ktorý ste zaregistrovali. Overením tejto malej platby si aktivujete funkciu instaCASH.

Príklad: Minimálna suma, ktorú môžete preniesť prostredníctvom InstaCASH, je 10 $. Napríklad, ak hráč podá žiadosť o vklad vo výške 100 $, ale na svojom účte Neteller má len 93 $, z jeho účtu Neteller sa prenesie 90 $ a zostatok 10 $ sa vezme z jeho registrovaného bankového účtu Neteller.

FAQ

Čo je Neteller?

Neteller je “online peňaženka”, ktorá umožňuje platby, výbery a online prevody. Neteller poskytuje platby v rovnaký deň a okamžité prevody finančných prostriedkov medzi zúčastnenými predajcami a majiteľmi účtov v systéme NETELLER.

Poskytuje Neteller slovenskú zákaznícku podporu?
Nie, Neteller zatiaľ neposkytuje slovenskú ani českú podporu, je ale prístupný pre slovenských zákazníkov.

Aké meny je možné nastaviť pre Neteller účet?
K dispozícií je 19 rôznych mien. Na výber máte z GBP, USD, EUR, CAD, SEK, DKK, AUD, JPY.

Je vklad a výber v rámci stávkovej kancelárie obmedzený?
Prevod je bez poplatkov a prebehne takmer okamžite.

Účtuje sa poplatok za prevod z jedného Neteller účtu na druhý Neteller účet?
Áno, 1,9% (min. 1 USD) ale momentálne je tento prevod bezplatný.

Môžem požiadať o platobnú kartu k účtu Neteller?
Áno, po úspešnom overení vašej totožnosti môžete o platobnú kartu požiadať. Za kartu sa neplatí žiadny poplatok okrem poštovného a balného (10 EUR).

Kde môžem platiť s Neteller kartou?
S platobnou kartou od spoločnosti Neteller môžete platiť vo všetkých obchodoch a na internete, kde akceptujú MasterCard. Z bankomatov môžete vyberať peniaze z vášho Neteller účtu.

Sú nejaké limity na platobnej karte Neteller?
Denný limit pre reštaurácie, obchody ako aj online transakcie je stanovený na 1.000 EUR, pri výbere z bankomatu je denný limit v sume 250 EUR.

Aký je rozdiel medzi elektronickou peňaženkou Skrill a Neteller?

Ide o obdobné platobné metódy, firmy sú konkurenčné. Spravidla je pri menších sumách výhodnejší Skrill. Neteller je vhodnejší pre hráčov s vyššími vkladmi a výbermi, keďže VIP Neteller účet je zdarma a nemá poplatky za takmer žiadne transakcie.

Aké sú výhody používania platobného spôsobu Neteller?

V online kasínach sa pri platbách hodí používať tretiu stranu k platbe, hlavne kvôli anonymite alebo aby ste sa vyhli zbytočným problémom v banke. Vaše osobné údaje zostanú v bezpečí na účte Neteller. Neteller je dôveryhodná platobná metóda, ktorá umožňuje rýchly a bezplatný prevod na váš hráčsky účet v online kasínach.